Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wiarygodna pożyczka - jak przeglądać oferty, by wybrać tę korzystną?

POŻYCZKI Opublikowano: 27.06.2019

Decyzja o wzięciu pożyczki może być spowodowana zarówno chwilowym problemem z płynnością finansową, jak i podjętymi działaniami inwestycyjnymi. Wysokość niezbędnej chwilówki powinna być oszacowana z rozsądkiem, zgodnie z faktycznymi potrzebami oraz rozłożona na optymalną dla budżetu liczbę rat. Korzystna pożyczka to również wiarygodny kredytodawca – zrzeszony w organizacjach, takich jak Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców (znany również jako KPF). Zapoznaj się z naszymi wskazówkami na temat optymalnych pożyczek i dowiedz się, na co należy zwracać szczególną uwagę!

 

 

O Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych słów kilka

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców powstała 27 października 1999 roku. Działając od niemal dwóch dekad, dorobiła się pozycji rzetelnej organizacji w branży finansowej – zarówno po stronie konsumentów, jak i firm. Wiedza o istnieniu organizacji tego rodzaju może okazać się niezwykle przydatna. Przy pomocy danych zbieranych przez KPF będziesz w stanie zweryfikować informacje o wiarygodności poszczególnych pożyczkodawców oraz ich pracowników i pośredników. Publikacja informacji na temat obecnego stanu polskiego rynku finansowego to jedno z najważniejszych zadań KPF.

Zasady Dobrych Praktyk członków KPF

Wymogiem przynależności do KPF jest złożenie pism, w których znajduje się deklaracja przestrzegania obecnego statutu, regulaminów, ustaw i Zasad Dobrych Praktyk. Dokument ten opisuje właściwe procedury sprzedaży produktów kredytowych, windykacji, pracy BIG, sprzedaży wierzytelności przez internet, organizację funduszy hipotecznych oraz zasady pośrednictwa finansowego. Zbiór wytycznych jest nieustannie aktualizowany, aby jak najlepiej oddawać aktualne tendencje na rynkach finansowych – obecna odsłona ZDP została zatwierdzona we wrześniu ubiegłego roku i jest już 11 wersją kodeksu.

Korzystna pożyczka – na co zwracać szczególną uwagę?

Przynależność do KPF to ważna informacja na temat wiarygodności danej instytucji finansowej. Fakt ten wynika z zapisów Zasad Dobrych Praktyk – firma jest zobligowana do udzielenia klientowi informacji na temat podstawowych warunków pożyczki oraz wyliczenia spodziewanych kosztów. Dodatkowo, wiarygodna firma powinna udostępnić możliwość zapoznania się z treścią dokumentów przed zaciągnięciem zobowiązania.

Jednym z kryteriów uczciwej i korzystnej pożyczki jest całkowita transparentność kosztów jej udzielenia i związanych z nią odsetek. Bezwzględnie należy wystrzegać się firm, które nie mają na swoich stronach informacji na temat RRSO oraz kalkulatorów pożyczkowych, które precyzyjnie wyliczą wysokość powstałego zobowiązania. Koszty pożyczki mogą wówczas znacznie przekraczać wstępne szacunki.

Wytyczne KPF kładą szczególny nacisk na przejrzystość treści umowy pożyczkowej. Zrzeszone tam organizacje finansowe są zobligowane do jasnego i zrozumiałego konstruowania umowy – jej zapisy nie powinny budzić żadnych wątpliwości. Dotyczy to przede wszystkim skutków nieopłacania rat w terminie (odsetki za zwłokę oraz koszty dochodzenia do należności przez pożyczkodawcę).

Pożyczkodawca godny zaufania

Firma TAKTO Finanse należy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych od 1 kwietnia 2015 r. Spełnia wszystkie wymogi Zasad Dobrych Praktyk, posiada certyfikat audytu etycznego i podlega pod Ustawę o kredycie konsumenckim. Wybierz firmę, która udziela pożyczek na jasnych i klarownych zasadach bez ukrytych kosztów – rozłóż je na dogodne raty i nie martw się wysokością zobowiązania! Szybka pożyczka dla każdego!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni