Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wiosenne porządki w ogrodzie

DOM ROZRYWKA Opublikowano: 03.03.2017

Piękny, przytulny ogród, w którym miło się spędza czas - żeby w sezonie cieszyć się tym miejscem trzeba najpierw o nie zadbać. Podpowiemy jakie prace należy wykonać w ogrodzie na wiosnę.By latem cieszyć się beztroskim czasem spędzonym w ogrodzie czy na działce, w marcu czas zabrać się do roboty. Podpowiemy, jak rozpocząć sezon ogrodniczy, zadbać o znajdujące się w nim rośliny oraz o wyposażenie ogrodu.

 

Dobrze się przygotuj

 

Zanim przystąpisz do wykonywania prac, sprawdź stan przyborów ogrodniczych. Naostrz je i wysterylizuj. Oceń, w jakim stanie są znajdujące się w ogrodzie rośliny oraz zaplanuj kolejność wykonywania prac. Nie odkładaj zbyt wielu działań na później. Wiosna to pracowity miesiąc w kalendarzu ogrodniczym.

 

Podetnij drzewa i krzewy

 

Podstawowym działaniem, jakie powinniśmy podjąć jest przycięcie gałązek drzew liściastych. Usuń zniszczone, uschnięte, połamane gałęzie i te z nich, które rosną zbyt gęsto. Dzięki temu drzewa będą się szybciej rozwijać i poprawisz kształt ich korony. Zwróć uwagę na to, czy gałęzie nie są chore – jeśli takie znajdziesz to pozbądź się ich, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Za podcinanie krzewów zabierz się wtedy, gdy temperatura powietrza będzie stabilna, najlepiej od połowy marca, lecz nie później niż do końca tego miesiąca. Oceń stan korony krzewów. Wytnij te pędy, które są uszkodzone (suche lub nadłamane) oraz rosną zbyt gęsto. Nadaj krzewom ładny kształt.

 

Zadbaj o trawniki i rabaty

 

Kiedy stopnieje śnieg i miną przymrozki możesz się zabrać za koszenie oraz grabienie trawnika. Usuń patyki i śmieci. Skoś trawę na długość nie mniejszą niż 2,5 cm, ponieważ inaczej możesz osłabić trawnik. Za pomocą grabi (najlepiej ostrych i drucianych) pomału usuwaj suchą trawę, tak by nie oderwać darni od podłoża. Pamiętaj o dosianiu trawy w miejscach, w jakich jej brakuje.

 

Pod koniec marca przyjdzie czas na odsłonięcie rabat. Postaraj się dokładnie wygrabić zgromadzone liście.  Usuń również chwasty oraz słomę i przenieś je na kompost. Wytnij suche pędy oraz chore części roślin. Torf i korę rozgarnij i pozostaw na rabatach jako ściółkę.

 

Czyszczenie nawierzchni w ogrodzie

 

Wytnij chwasty rosnące między elementami nawierzchni. Bruk możesz wyczyścić na przykład myjką ciśnieniową (silnym strumieniem wody). Plam z oleju pozbądź się przy pomocy preparatów, które są przeznaczone do czyszczenia takich nawierzchni. Jeśli w Twoim ogrodzie lub na działce znajdują się nawierzchnie żwirowe – zwróć uwagę na to, czy nie ma w nich zagłębień. Uzupełnij i wyrównaj ich powierzchnię.

Powierzchnię tarasu myj ciepłą wodą z rozpuszczonym detergentem. Zawsze stosuj środek przeznaczony do materiału, jakim została wykończona powierzchnia.

 

Twój ogród potrzebuje rewolucji? Chcesz kupić nowe narzędzia albo wygodne meble ogrodowe? >>> Pieniądze na ten cel pożyczysz od TAKTO Finanse!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni