Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wspólna pożyczka - co warto wiedzieć?

Opublikowano: 28.06.2018

wspólna pożyczkaChoć dostęp do pożyczek w sektorze pozabankowym jest dość łatwy, nie zawsze możesz pożyczyć tyle, ile chcesz. Kiedy potrzebujesz większej gotówki, niż jest Ci w stanie zaproponować pożyczkodawca na podstawie Twojej zdolności kredytowej, rozważ pożyczkę ze współpożyczkobiorcą.

Wspólna pożyczka – sposób na większą zdolność kredytową

Jeśli chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową i zyskać korzystniejsze warunki pożyczki, Twoim współpożyczkobiorcą musi być ktoś, kto niekoniecznie zarabia więcej od Ciebie, ale komu zostaje więcej pieniędzy po odjęciu od zarobków miesięcznych kosztów stałych. Może się okazać, że znajomy, który zajmuje lepiej płatne stanowisko i jeździ nowszym samochodem wcale nie będzie dobrym współpożyczkobiorcą, na przykład gdy ciąży na nim kredyt samochodowy lub hipoteczny. Dlatego przed podjęciem decyzji o wspólnym pożyczaniu dobrze jest przeprowadzić z kandydatem na współpożyczkobiorcę szczerą rozmowę.

 

Wspólna pożyczka to nie tylko sposób na zwiększenie zdolności kredytowej, ale też na współdzielenie kosztów związanych z nieprzewidzianymi wydatkami – na przykład w związkach partnerskich – możliwe jest bowiem wzięcie pożyczki wspólnej przez osoby niespokrewnione.

Kto może zostać współkredytobiorcą?

Pożyczkę lub kredyt możesz wziąć wspólnie nie tylko z członkiem rodziny. Wiele firm pożyczkowych, a także niektóre banki udzielają pożyczek osobom niespokrewnionym. To daje Ci większe możliwości, ponieważ nie zawsze znajdziesz w rodzinie osobę chętną ponosić współodpowiedzialność za Twoje zobowiązania finansowe.

Wspólnie - bardziej odpowiedzialnie

Zasadą odpowiedzialnego pożyczania trzeba kierować się zawsze, ale przy wspólnych pożyczkach odpowiedzialne pożyczanie nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ odpowiedzialność za spłatę pożyczki będziecie ponosić wspólnie, nawet jeśli tylko Ty jesteś głównym pożyczkobiorcą. Jeśli nie będziesz w stanie spłacać zobowiązania, pożyczkodawca o swoje pieniądze upomni się u Twojego współpożczykobiorcy. Nie zawiedź zaufania, jakim Cię obdarzył. Rozsądnie rozważ kwotę pożyczki, a także rzetelnie sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, w której chcecie wziąć pożyczkę. W ten sposób maksymalnie zwiększysz szanse na to, by uniknąć jakiegokolwiek rozczarowania przy spłacie zobowiązania.  

 
Przeczytaj także jak poprawić zdolność kredytową >

 

Szukasz oferty wspólnej pożyczki? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni