Zadzwoń: 801 006 206, 22 456 3000 pn-pt 8-21
Napisz do nas: info@taktofinanse.pl

Wszystko o kredycie konsolidacyjnym

08.11.2017  

Wszystko o kredycie konsolidacyjnymCiąży na Tobie więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe i z miesiąca na miesiąc coraz trudniej jest Ci podołać z terminową spłatą? Rozważ ich konsolidację. Konsolidacja to połączenie kilku kredytów w jeden - łatwiejszy do spłaty, bo z mniejszą ratą.

 

Decydując się na to rozwiązanie, bierzesz nowy – kolejny już kredyt – i z jego pomocą spłacasz kredyty i pożyczki (także kredyt na karcie kredytowej czy kredyt hipoteczny) zaciągnięte wcześniej. Rata takiego kredytu jest niższa niż suma rat ciążących na Tobie kredytów, ale nie dlatego, że ktoś Ci zrobił niespodziankę i spłacił część Twoich zobowiązań – a dlatego, że został wydłużony okres spłaty.  

 

Tak naprawdę, choć miesięcznie zapłacisz mniej, w końcowym efekcie kredyt konsolidacyjny będzie Cię kosztował więcej, niż konsolidowane kredyty i pożyczki razem wzięte. Czy zatem opłaca się go wziąć? Na pewno opłaca się wtedy, kiedy jesteś mocno zadłużony i z powodu niemożności terminowych spłat zobowiązań spirala długów zaczęła się nakręcać. Jeśli jednak sytuacja nie przedstawia się tragicznie (na przykład masz pewność, że od następnego miesiąca Twoja sytuacja finansowa zdecydowanie się polepszy), możesz pomyśleć jeszcze o szybkiej pożyczce pozabankowej i nią „załatać” chwilowe braki gotówki.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

W banku zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku i udokumentowanie zaciągniętych kredytów i pożyczek, które chcesz skonsolidować. Bank naliczy jedno wspólne oprocentowanie i zaproponuje zdecydowanie dłuższy okres spłaty (niż te, które obowiązywały Cię przy poszczególnych pożyczkach i kredytach). Wówczas będzie mógł zaproponować Ci o wiele korzystniejsze raty, niż suma Twoich miesięcznych zobowiązań.

A na przyszłość nie bierz na siebie zbyt wiele zobowiązań finansowych. Jednym z nich jest także karta kredytowa – sprawdź, jak działa na Twoje finanse >

 

Źródło: zaradnyfinansowo.pl

Brakuje Ci pieniędzy do pierwszego? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse i rozwiążcie razem Twój problem!


WRÓĆ
 

Wykorzystujemy pliki cookies SPRAWDŹ JAK