Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak i gdzie korzystnie wymienić walutę?

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 22.06.2016

Planujesz wyjazd zagraniczany? Nie zapomnij wcześniej wymienić waluty, aby potem nie musieć przepłacać.

Myślisz o wakacyjnym wyjeździe za granicę? Pomyśl także o wcześniejszej wymianie waluty, bo za granicą kurs najczęściej jest dużo mniej korzystny. Gdzie to zrobić? Przedstawiamy kilka możliwości wraz z opisem całej operacji. Wybierz wersję najkorzystniejszą dla Ciebie. Nawet jeśli wymieniasz nieduże kwoty, to zawsze jakaś oszczędność.

 

Wymiana w kantorze

Kantor jako profesjonalne miejsce do wymiany pieniędzy, oferuje więcej walut niż na przykład bank. Dlatego, jeżeli planujesz egzotyczny wyjazd, tam masz największe szanse na zdobycie nietypowej waluty. A nawet jeśli tam jej nie znajdziesz, możesz wymienić złotówki na powszechniejszą za granicą walutę jak euro czy dolary amerykańskie.

Jednak bądź czujny, na atrakcyjny kurs wyświetlany na tablicy kantoru czasem trzeba wziąć poprawkę. Niektóre kantory by wzbudzić zainteresowanie potencjalnego klienta, często zaniżają kursy, jednak gdy dokładniej przeanalizujesz tablicę, może się okazać, że małym druczkiem będzie dopisana kwota, od jakiej obowiązuje ta atrakcyjna cena.

Kolejnym sposobem na zarobek dla kantoru jest prowizja. Niektóry punkty w przypadku wymiany dużych kwot pobierają dodatkową prowizję, w wysokości np. kilku procent wymienianej sumy. Dlatego zawsze przed wymianą warto się upewnić, czy nie ma jakiś dodatkowych kosztów.

Najlepiej skorzystaj z zaufanego punktu wymiany walut lub popytaj znajomych i rodzinę, czy taki znają. Kolejnym niebezpieczeństwem wymiany pieniędzy w kantorze mogą być fałszywe pieniądze. Osoby obsługujące kantor są szkolone do rozpoznawania fałszywych pieniędzy, jednak są tylko ludźmi. Niestety jeśli zorientujesz się, że otrzymałeś za mało gotówki lub masz fałszywy banknot, kantor nie uwzględni reklamacji po odejściu od okienka.

 

Wymiana w banku

Decydując się na zakup waluty w placówce banku, zyskujesz przede wszystkim absolutną pewność, że otrzymane banknoty nie są falsyfikatami. Niestety, ceny proponowane przez banki są najczęściej zdecydowanie wyższe niż kursy w kantorach. Dodatkowo w znacznej większości placówek bankowych możliwa jest wymiana wyłącznie na najpopularniejsze waluty. Banki nie pobierają opłaty prowizyjnej przy wymianie i na tablicach są podane faktyczne kursy.

 

Wymiana online

W Internecie jest już wszystko :) Na platformach internetowych e-kantorów możesz wymienić kilkadziesiąt różnych walut. Jest to bez wątpienia najwygodniejsza forma wymiany, ponieważ wszystko możesz załatwić bez wychodzenia z domu i po łatwej i darmowej rejestracji. Kursy online są aktualizowane co 15 sekund i możesz wymieniać pieniądze 24 h na dobę. Dodatkowo ceny online są zdecydowanie korzystniejsze niż bankowe i często konkurencyjne nawet dla kantorów stacjonarnych. Oczywiście zawsze trzeba przeczytać regulamin danej platformy, czy nie ma kosztów ukrytych, jak np. prowizja za wymianę czy opłata za przelew walutowy. Jest jednak jeden minus: musisz posiadać konto bankowe z obsługą zakupionej waluty, ponieważ tam trafią wymienione pieniądze.

 

 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki na rodzinne wakacje? >>> Zgłoś się do TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni