Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wziąłeś pożyczkę, aby spłacić pożyczkę? Jak rozwiązać ten problem?

POŻYCZKI Opublikowano: 13.11.2019


Niespodziewany wydatek np. naprawa auta to zwykle spory problem. Można go rozwiązać biorąc pożyczkę. Gorzej, gdy miesiąc później psuje się pralka albo telefon. Kolejna naprawa to kolejny wydatek. A kolejna pożyczka to spore obciążenie i tak już obciążonego budżetu.  Co robić by nie popaść w spirale długów?

 

Kiedy pożyczka jest bezpieczna?

Jest takie powiedzenie, że nieszczęścia chodzą parami. Wiele osób doświadczyło takiej sytuacji na własnej skórze. W jednym dniu psuje się lodówka, a w kolejnym choruje ukochany zwierzak. Każda ta sytuacja wiąże się z niespodziewanymi wydatkami. Jeśli nie można sięgnąć do oszczędności pojawia się konieczność skorzystania z pożyczek. W pilnych sytuacjach najlepiej takich, które będą dostępne od ręki. Warto jednak pamiętać, żeby sięgać tylko po oferty sprawdzonych instytucji pozabankowych. Takich, które należą do Związku Przedsiębiorstw Finansowych i działają w oparciu o Zasady Dobrych Praktyk. Osoby potrzebujące zastrzyku gotówki tylko na kilka lub kilkanaście dni, które będą mogły spłacić pożyczkę z najbliższej wypłaty, często decydują się na zobowiązania krótkoterminowe. Decydując się na tzw. chwilówkę warto pamiętać, że trzeba ją będzie spłacić w określonym w umowie terminie. Przekroczenie tej daty może spowodować znaczący wzrost kosztów pożyczki. Dlatego warto dobrze policzyć ile pieniędzy zostanie nam po spłacie i czy kwota ta pozwoli na przeżycie do kolejnego wynagrodzenia. Jeśli nie – lepiej wybrać pożyczkę na dłuższy okres. Taką, której rata będzie mniejszym obciążeniem domowego budżetu. W TAKTO Finanse możesz pożyczyć nawet do 25 000 zł i rozłożyć je na 42 raty. Formalności załatwisz w krótkim czasie, bez rozbudowanych i zbędnych procedur.

 

 

Gdzie szukać pieniędzy na spłatę rat?

Spłata pożyczki pożyczką to najprostszy sposób,  by wpaść w spiralę długów. Jeśli jednak zaciągnąłeś kolejne zobowiązanie,

by spłacić nim wcześniejsze raty – przygotuj plan jak wyjść z zadłużenia. Najprostsze metody to – ograniczenie kosztów życia

(by więcej pieniędzy zostawało na spłatę) albo zwiększenie przychodów.
Żeby ograniczyć koszty życia przyjrzyj się swoim wydatkom. Zobacz te, które ponosisz każdego miesiąca: opłaty za wynajem albo czynsz, abonamenty, prąd, koszty dojazdów. Sprawdź czy któreś z nich możesz ograniczyć. Może zamiast biletu miesięcznego na wszystkie linie możesz kupić tańszy, na 2-3 linie, z których najczęściej korzystasz? Może płacisz abonament za dostęp do platformy z grami, filmami albo muzyką? Rocznie to nawet kilkaset złotych, które możesz przeznaczyć na spłatę długów. Zobacz czy możesz ograniczyć koszty życia – wyjścia ze znajomymi na miasto, powroty taksówką. Wiele kosmetyków czy produktów spożywczych posiada swoje tańsze, a równie dobre odpowiedniki. Zrezygnuj na jakiś czas z drobnych przyjemności typu słodycze, przekąski. Potrzebujesz nowych ubrań? Odwiedź second hand albo idź na ubraniową wymiankę. Są organizowane w wielu miastach.
Pamiętaj, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Po spłacie zadłużenia będziesz mógł wrócić do wcześniejszego stylu życia. Dlatego warto pogodzić się z pewnymi ograniczeniami.

 

Jak zwiększać swoje przychody i szybciej wyjść z długów?

Drugim sposobem na znalezienie środków na spłatę długów – jest zwiększenie Twoich dochodów. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem może być zmiana pracy na lepiej płatną. Jeśli jednak nie możesz tego zrobić – spróbuj znaleźć zajęcie dodatkowe. Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku – rozwiązaniem może być druga praca w weekend. Ogłoszeń szukaj na lokalnych portalach, grupach na Facebooku czy bezpośrednio - pytając znajomych lub rozglądając się po okolicy. Wiele firm szukając pracowników na kilka dni albo kilka godzin rozwiesza ogłoszenia na słupach i tablicach.

Dodatkowym źródłem przychodów może być sprzedaż rzeczy, których już nie potrzebujesz. Twoja kolekcja klocków z dzieciństwa, podręczniki albo książki, nieużywany laptop – to wszystko możesz spróbować sprzedać na portalach ogłoszeniowych albo na grupach w social media. Dzięki temu zyskasz podwójnie. Pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy i zarobisz. Moda na vintage jest Twoim sprzymierzeńcem – dzięki niej może się okazać, że Twoje stare łyżwy, albo kreszowy dres mają wartość nie tylko sentymentalną.

Warto też pamiętać, by nie uciekać przed wierzycielami. Jeśli masz problem ze spłatą zobowiązań – skontaktuj się z firmami, w których masz pożyczki. Niektóre z nich dadzą Ci możliwość rozłożenia pożyczonej kwoty na dłuższy czas, inne – zgodzą się nie kierować kwoty do windykacji. Pamiętaj, że skierowanie sprawy do firmy windykującej albo do komornika wiąże się dla Ciebie z dodatkowymi kosztami.

Kiedy już uda Ci się wyjść z długów – zadbaj, by w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła. Kiedy znów pojawią się niespodziewane wydatki – sięgnij po Ekspresową pożyczkę online z dłuższym terminem spłaty taką jak ta, oferowana przez TAKTO Finanse. Dzięki możliwości rozłożenia jej nawet na 42 raty nie obciąży tak mocno Twojego budżetu jak pożyczki na krótszy okres, z wysoką ratą.

 

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni