Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

5 pomysłów na zajęcia wakacyjne dla dzieci w 2019

DZIECKO Opublikowano: 01.07.2019

 

Istnieje wiele różnych sposobów na zaplanowanie aktywnego wypoczynku dla Twojego dziecka. W okresie wakacyjnym bez trudu znajdziesz liczne oferty kolonii tematycznych i wypoczynkowych.

Co ważne, letnie zajęcia wcale nie muszą wiązać się z ogromnymi wydatkami – wiele instytucji samorządowych i organizacji prywatnych proponuje szereg zajęć dla najmłodszych w ramach półkolonii oraz cyklicznych spotkań. Zapoznaj się z naszymi pomysłami na wakacje bez smartphone’a i komputera!

 

 

 

Wakacje z dala od domu

Wyjazd ze zorganizowaną grupą to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, zmiany otoczenia i nabycia przydatnych umiejętności. Wakacje bez rodziców (za to pod czujnym okiem opiekunów) to również ważna lekcja samodzielności czy zarządzania otrzymanymi funduszami.

 

 

1.      Kolonie

Zorganizowane wyjazdy nad morze (nie tylko Bałtyckie) to od lat jedna z najpopularniejszych form wypoczynku dla najmłodszych. Kolonie łączą relaks z zabawą i nauką, a codzienny harmonogram jest zazwyczaj wypełniony po brzegi interesującymi zajęciami z instruktorami i kadrą dydaktyczną. Wśród wielu obozów tematycznych bez trudu znajdziesz m.in. kolonie aktorskie, ASG, decoupage’u, a nawet detektywistyczne!

Decydując się na taką formę wczasów dla dziecka, warto przeprowadzić małe śledztwo na temat rzetelności organizatora. Opinie byłych uczestników organizowanych kolonii pozwolą zweryfikować wiarygodność oferty i kompetencje kadry opiekunów. W procederze tym pomocne okazać się mogą rozmaite fora dla rodziców w mediach społecznościowych.

2.      Obozy sportowe

Opcja stworzona dla najzagorzalszych miłośników aktywnego wypoczynku. W różnych zakątkach Polski organizowane są zgrupowania wokół niemal wszystkich popularnych sportów (piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i wielu innych). Główną osią takich wyjazdów są profesjonalne treningi pod okiem doświadczonych trenerów i specjalistów. To idealne wakacje dla najbardziej pracowitych spośród młodych sportowców, kładących szczególny nacisk na rozwój swoich umiejętności.

Wakacje w mieście? Żaden problem!

Zastanawiasz się jak zapewnić dziecku wakacyjną rozrywkę w czasie, gdy ty jesteś w pracy? Nie musisz wcale wysyłać go na kolonie. Istnieje duża szansa, że pobliskie instytucje zaplanowały ciekawe sposoby na spędzenie lata w mieście.

3.      Basen

Baseny i aquaparki to znakomite remedium na wszechobecne upały. Możliwość ochłody to nie wszystko – pływanie jest doskonałym ćwiczeniem na wiele dolegliwości. Na dodatek nie obciąża stawów i kompleksowo wzmacnia organizm. Warto zapoznać się z ogłoszeniami okolicznych basenów na temat karnetów, które wyraźnie obniżą koszty odwiedzin.

4.      Zajęcia w domach kultury

Polityka poszczególnych domów kultury w okresie wakacyjnym może się znacząco różnić. Niektóre z nich prowadzą zajęcia w okresie pokrywającym się z rokiem szkolnym, inne działają w lecie tylko przez kilka tygodni. Niezależnie od godzin otwarcia, popularne „emdeki” stanowią znakomity początek edukacji artystycznej w zakresie rękodzieła, muzyki, plastyki czy rysunku.

5.      Półkolonie

Półkolonie to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku małych dzieci, którym brakuje opiekunów podczas nieobecności rodziców. Zajęcia pokrywają się najczęściej z przeciętnym czasem pracy (trwają od 8:00 do 16:00 bądź od 9:00 do 17:00) i łączą zajęcia artystyczne oraz sportowe z wyjściami w teren (ZOO, ogrody botaniczne, aquaparki).

Oszczędzasz pieniądze na wakacyjny wyjazd? Chcesz zaskoczyć swoją rodzinę niezapomnianym urlopem? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse i wybierz elastyczną pożyczkę na korzystnych i przejrzystych warunkach, która pokryje koszty wakacji. Spędź wolny czas na zasłużonym odpoczynku – troskę o finanse zostaw nam!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni