Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Zakupy stacjonarne czy internetowe – które się bardziej opłacają?

DOM Opublikowano: 06.11.2019

 

Internet to prawdziwa kopalnia promocji, w której bez trudu znajdziesz wiele atrakcyjnych cen na sprzęty elektroniczne, odzież czy gadżety. Zakupy stacjonarne powoli stają się domeną starszego pokolenia (choć i to dynamicznie się zmienia) oraz cyfrowych sceptyków, którzy nie chcą kupować czegoś, czego nie mogą zobaczyć i dotknąć. Z kolei internetowi zakupoholicy są przekonani, że zakupy „na żywo” zawsze wiążą się z wyższymi wydatkami. Czy tak jest naprawdę? Jak szukać promocji offline, aby wydać na zakupy jeszcze mniej niż w Internecie?

Sprawdź ofertę sklepów outletowych

Outlety zwykle sprzedają towary powystawowe, końcówki kolekcji albo asortyment z likwidowanych sklepów.  Sklepy tego typu najczęściej oferują odzież, zdarzają się jednak outlety, oferujące elektronikę, artykuły wyposażenia domu czy chemii gospodarczej. Przeceny w sklepach outletowych sięgają  nawet do 90%. Częstą praktyką jest także tworzenie ofert łączonych – np. dwa produkty w cenie jednego lub zwiększający się rabat na kolejne zakupione przedmioty.

O ile w Polsce znajduje się niewiele centrów handlowych, skupiających sklepy outletowe, warto pamiętać o istnieniu marek, które dystrybuują produkty na podobnej zasadzie. Do najbardziej rozpoznawalnych sieci należy TK Maxx. Zajmuje się on dystrybucją szerokiego asortymentu odzieży, obuwia, wyposażenia domu, kosmetyków, a nawet żywności.

 

Czy remont może być tańszy?

Gruntowny remont mieszkania jest zwykle kosztowny. Prace fachowców (malarza, glazurnika)  pochłaniają mnóstwo funduszy, a dodatkowo trzeba brać pod uwagę wydatki związane z zakupem kafelków, paneli, gładzi, farb czy mebli. Planując urządzenie i wykończenie mieszkania, warto wybrać się do różnych marketów budowlanych w okolicy. Podobnie jak w przypadku ubrań czy butów, wiele produktów budowlanych ma swoje kolekcje dystrybuowane sezonowo. Ostatnie metry kończących się  płytek lub paneli mogą podlegać znacznej obniżce. Być może któryś z objętych promocją wzorów wpasuje się w Twoją koncepcję wnętrza?

Promocje często obejmują też powystawowe drzwi i meble. Dzięki temu umeblowanie poszczególnych pomieszczeń może okazać się znacznie tańsze, niż zakładasz. Jeśli liczba przecenionych materiałów okaże się niewystarczająca, warto skontaktować się z pozostałymi punktami sieci w Twojej okolicy i zapytać o dostępność wybranego produktu. 

Oczywiście, należy pamiętać, że zarówno outlety odzieżowe, jak i przeceny w sklepach budowlanych, rządzą się swoimi prawami. Warto dać sobie więcej czasu na znalezienie wymarzonego produktu, albo przygotować się na zmianę oczekiwań – gdy w dobrej cenie trafi się produkt nieco inny niż ten z Twojej listy. Najlepiej założyć szersze ramy – zamiast „kupić czarny sweter, z perłowymi guzikami i mankietem o szerokości 7 cm” zaplanować zakup czarnego swetera. Zamiast planować zakup drewnianych desek w kolorze jasny dąb – szukać pasującej do wnętrza podłogi.

Nieprzepłacanie za zakpuy to zaledwie połowa sukcesu. W sytuacji, w której brakuje Ci funduszy na wyczekaną promocję, skontaktuj się z TAKTO Finanse – rzetelnym pożyczkodawcą długoterminowym, u którego możesz wystąpić aż o 12 000 złotych, które rozłożysz nawet na dogodnych 42 raty.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni