Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Poczytaj mnie - jak założyć własnego bloga

ROZRYWKA Opublikowano: 14.06.2016

Myślisz o rozpoczęciu pisania bloga, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

W podstawówce język polski był Twoim ulubionym przedmiotem? Jako nastolatka pisałaś pamiętnik? Od zawsze czułeś potrzebę dzielenia się przemyśleniami z innymi? A może po prostu lubisz publikę? :)


Jakakolwiek jest przyczyna, to rozwiązanie będzie pasować: zacznij pisać blog.

 

Pewnie zaraz powiesz: „Eee, ja blog? Nie umiem porywać tłumów jak ten X czy Y, o których mówią w TV, którzy odwiedzają telewizje śniadaniowe i nagrywają filmiki ze znanymi markami”, a my odpowiemy na to: „I co z tego?”.

 

Blogosfera jest naprawdę pojemna i z przyjemnością przyjmie kolejnego pełnego zapału autora. Nie każdy musi być sławny. Zresztą kto wie, może za jakiś czas będziesz na ich miejscu? Oni też kiedyś zaczynali i wtedy z pewnością nie mieli milionów odsłon jak teraz.

 

Rzekniesz wiec: „Dobra! Będę pisać! Ale od czego zacząć?” Ano od odpowiedzi na kilka niezwykle istotnych pytań.

 

O czym

Zastanów się dobrze, co będzie tematem przewodnim Twojego internetowego pamiętnika. Najłatwiej i najładniej opowiada się o tym, co się kocha, dlatego bardzo często blogi dotyczą pasji ich autora, życia rodzinnego lub pracy, którą naprawdę lubi. Nie twórz tematu na siłę, sugerując się tym, co jest aktualnie modne. Aby zdobyć lojalnych czytelników, musisz być przede wszystkim szczery i nie udawać kogoś, kim nie jesteś, bo to prędzej czy później wyjdzie na jaw, a prowadzenie takiego „fałszywego” bloga stanie się dla Ciebie prawdziwą męczarnią.

 

Dla kogo

Nie każdy musi pisać dla tysięcy osób, co więcej nikt od takich liczb nie zaczynał. Na początek określ do kogo głównie będziesz kierować swoje słowa. Do młodych mam? Bo wielbicieli sportów ekstremalnych? Do miłośników gotowania? Trudne? Wcale nie. Spójrz na siebie i określ się jednym zdaniem. I do takich samych ludzi będziesz się zwracać. Określenie tzw. grupy docelowej przyda Ci się na pewno w momencie chęci promocji bloga. Na podstawie określonych cech odbiorców łatwiej będzie Ci dobrać miejsca i rodzaj reklamy.

 

Jak często

Stwórz wstępny harmonogram działań. Przygotuj sobie konkretne tematy na co najmniej kilka wpisów. Nie działaj zrywami: 2 wpisy jednego dnia a potem 2 miesiące ciszy. O ile na początku to nikomu wielkiej krzywdy nie zrobi, tak za jakiś czas, kiedy zbierzesz nawet nieduże grono czytelników, mogą się wtedy poczuć opuszczeni i uciekną do kogoś, kto lepiej o nich „zadba”. Naucz się więc systematyczności już na samym początku. „A co ile muszę wrzucać coś nowego?”. W sumie to nic nie musisz :) Dopasuj częstotliwość wpisów do czasu, jakim dysponujesz oraz tematów, jakie jesteś w stanie wymyślić. Nic na siłę. Nie musisz pisać codziennie, aby zawładnąć sercami czytelników. Jeśli Twoje wpisy będą naprawdę ciekawe, to będą na nie cierpliwie czekać nawet tygodniami.

 

Gdzie

Niby najważniejsze, bo blog musi gdzieś „wisieć”, ale pamiętaj, że to tylko narzędzie. Najprostszym (i naszym zdaniem najlepszym) sposobem na uruchomienie pierwszego własnego bloga jest wybranie do tego jednej z dostępnych na rynku gotowych platform blogowych, które często są darmowe.
Zajrzyj np. na: www.blox.pl, www.blog.plbloog.pl , zapoznaj się z funkcjami, przejrzyj kilka blogów z każdej platformy, załóż konta i wybierz to miejsce, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. A jeśli posiadasz konto w Google, to możesz skorzystać z należącej do niego i bardzo popularnej platformy Blogger.com.

To co? Do dzieła! I nie zapomnij pochwalić się nam swoim dziełem :)

 

 

Blog już jest, ale chcesz go jeszcze rozpromować? >>> TAKTO Finanse wesprze Cię w tej inwestycjiOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni