Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Założyłeś własną firmę? Dowiedz się, jak zmniejszyć wydatki na start

Opublikowano: 07.02.2020

Styczeń to prawdopodobnie najpopularniejszy miesiąc na założenie działalności gospodarczej. Dla niektórych, fakt ten wynika bezpośrednio z postanowienia noworocznego. Inni kierują się chęcią poprowadzenia firmy na przestrzeni całego roku kalendarzowego, aby zachować ciągłość niezbędnej dokumentacji. Niezależnie od przyjętych pobudek, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem wydatków, związanych ze specyfiką branży i zapewnieniem firmie niezbędnych fundamentów. W jaki sposób ograniczyć nieco ponoszone koszty?

Postaw na sprzęt poleasingowy

Bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników, inwestycja w nowy sprzęt komputerowy może okazać się niezwykle kosztowna. Z pomocą przychodzi wówczas możliwość zakupu sprzętu poleasingowego. Źródłem pochodzenia sprzętu tego typu są głównie duże firmy, które preferują wymianę posiadanych dotychczas komputerów na nowe – stare wracają wówczas do obiegu po niższej cenie. W parze z obniżką cen idzie zazwyczaj dodatkowy serwis pogwarancyjny. Nowy nabywca zyskuje pewność, że zakupiony przez niego sprzęt został przywrócony do pełnej sprawności.

Rozważ możliwe konfiguracje oprogramowania

Warto pamiętać, że wydatki związane z zakupem samych urządzeń nierzadko stanowią dopiero wierzchołek góry lodowej. O ile za niektóre oprogramowanie płaci się jedynie raz, coraz więcej firm  produkujących oprogramowanie decyduje się na wdrożenie modelu abonamentowego. Na przestrzeni kilku lat, wartość owych programów potrafi wielokrotnie przewyższyć wartość sprzętu na którym zostały zainstalowane.

Jeśli jest to możliwe, warto zastanowić się nad wyborem zamienników o otwartym kodzie źródłowym (tzw. open source), z których korzystanie jest bezpłatne. Oczywiście, programy te często cechują się ograniczoną funkcjonalnością względem swych płatnych odpowiedników. Jeśli okrojone funkcje nie są Ci niezbędne, warto zastanowić się nad (choćby tymczasowym) przejściem na darmową licencję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy stała siedziba jest Ci potrzebna?

Coraz więcej wolnych zawodów wykonywanych jest w zaciszu własnych czterech ścian. Decyzja ta jest całkowicie zrozumiała – w przypadku, w którym większość pracy nie jest związana z bezpośrednią pracą z Klientem, konieczność posiadania reprezentacyjnej siedziby schodzi na dalszy plan. W sytuacji, w której zachodzi konieczność cyklicznych spotkań (np. w większym gronie bądź połączonych z multimedialną prezentacją), warto zastanowić się nad korzyściami przestrzeni coworkingowej.

Głównym założeniem co-workingu jest „dzielenie się” przestrzenią biurową poprzez wynajmowanie jej w systemie całodziennym bądź godzinowym. Oferowane sale są zazwyczaj w pełni wyposażone i przystosowane do odbywania spotkań. Dodatkowo, osoby pragnące oddzielenia adresu domowego od adresu wykonywanej działalności, mogą zdecydować się na wykupienie fizycznego adresu w reprezentacyjnej siedzibie.

Założenie działalności gospodarczej to niemałe wyzwanie – zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Na szczęście, TAKTO Finanse może pomóc Ci w osiągnięciu wymaganego budżetu. Już dziś wypełnij wniosek pożyczkowy, opiewający na nawet 12 000 złotych i rozwiń skrzydła swojej firmy.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni