Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Źródło dochodów a pożyczka

POŻYCZKI Opublikowano: 24.01.2018

Źródło dochodów a pożyczkaKiedy ubiegasz się o pożyczkę, najważniejszym kryterium jest ocena Twojej zdolności kredytowej, czyli możliwości spłaty zobowiązania finansowego, o które się starasz. Zdolność kredytowa to nic innego, jak Twoje miesięczne zarobki pomniejszone o miesięczne stałe opłaty i wszelkiego rodzaju zobowiązania – kredyty, pożyczki, limity w koncie osobistym. To, co zostanie, teoretycznie jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki.

 

Twoje zarobki mają więc decydujący wpływ na akceptację bądź odrzucenie wniosku o pożyczkę. Ale liczy się nie tylko wysokość, ale też źródło Twoich dochodów. Większość banków uwzględni przy obliczaniu Twojej zdolności kredytowej dochody nie tylko z tytułu umowy o pracę (zarówno tej na czas nieokreślony, jak i określony), a także umów cywilno-prawnych (np. o dzieło czy umowy zlecenia), emerytury, renty.

 

Jak widzisz, wiele się zmieniło, bo jeszcze do niedawna bez umowy o pracę na czas nieokreślony o kredycie czy pożyczce w banku można było sobie pomarzyć. Jednak wciąż wiele rodzajów dochodów banki nie biorą pod uwagę przy szacowaniu Twojej kondycji finansowej.

 

Nieco inaczej szacują zdolność kredytową swoich klientów firmy pożyczkowe. Zazwyczaj akceptują praktycznie wszystkie źródła stałych dochodów (choć wszystko zależy od polityki konkretnej firmy), między innymi zasiłki macierzyńskie czy wychowawcze (np. Rodzina 500+). To doskonałe rozwiązanie, kiedy posiadasz stałe dochody z nieakceptowanych przez banki źródeł. Najważniejsze przecież, że masz z czego spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

 

Plusem pożyczek oferowanych w sektorze pozabankowym jest także fakt, że zazwyczaj wystarczy z Twojej strony deklaracja wysokości i źródeł dochodów, bez konieczności ich potwierdzania. W związku z tym proces ubiegania się o pożyczkę przebiega szybciej niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki – dzięki temu, że pieniądze otrzymasz szybciej, masz szansę skorzystać z wielu okazji (na przykład promocji czy ofert last minute), jak też wybrnąć z wielu kłopotliwych sytuacji, w której liczy się zarówno pieniądz, jak i czas (np. niespodziewana awaria pieca grzewczego).

 

Pamiętaj jednak, aby nie nadużywać zaufania firm pożyczkowychzdolność kredytowa wyliczona na podstawie zawyżonych danych może się dla Ciebie źle skończyć. A przecież swoje zobowiązanie finansowe chcesz spłacić w terminie i bez większych problemów, prawda?

 

Przeczytaj także poradnik pożyczkobiorcy >

Bank nie zaakceptował Twojego źródła dochodów? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni