Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

25% dłużników ma co najmniej 3 wierzycieli

POŻYCZKI Opublikowano: 06.01.2021

Jak podaje Krajowy Rejestr Długów, prawie 25% osób zanotowanych w bazie została tam zgłoszona w oparciu o informacje od co najmniej trzech wierzycieli. Wartość długów pozaciąganych przez tzw. multidłużników szacuje się na 21,8 mld złotych. Jaki jest przeciętny profil takiego dłużnika? Co należy zrobić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji?

Kim jest przeciętny multidłużnik?

Z informacji opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że największą grupę osób z kilkoma wierzycielami stanowią pożyczkobiorcy w wieku od 36 do 45 lat. Zgodnie z danymi w Rejestrze, takich osób jest obecnie ponad 191 tys. – łączna wartość nieuregulowanych długów przekracza aktualnie 21,8 mld złotych. Dominującą grupą multidłużników są mężczyźni – zarówno pod względem liczby dłużników, jak i wartości zaciągniętych zobowiązań. Zgodnie z danymi KRD zalegają oni ponad 16 mld złotych (kobiety muszą spłacić ok. 5,8 mld zł).

Pod względem geograficznym, najwięcej multidłużników znajduje się na terenie województwa śląskiego i mazowieckiego. Województwo mazowieckie to również miejsce, z którego pochodzi rekordzista zestawienia KRD – zalega on z płatnościami u niemal 150 wierzycieli. Kolejnymi województwami w rankingu jest dolnośląskie oraz wielkopolskie.

Dbajmy o swoją płynność finansową

Choć nieprzewidziana utrata pracy czy nagła choroba to czynniki, za które trudno obarczać dłużników, raport KRD podkreśla, że najprostszym krokiem do multizadłużenia jest nieumiejętność oceny własnej kondycji finansowej. Ok. 25% pożyczkobiorców decyduje się na pożyczkę bez uprzedniego obliczenia, czy będzie on w stanie spłacić dane zobowiązania. Ok. 13% pożyczkobiorców wpadło w spiralę finansową – pożycza kolejne środki, aby spłacić zaległe zobowiązania. Metoda ta jest najprostszym sposobem na zupełną utratę władzy nad domowym budżetem.

Zaprzestanie spłacania dotychczasowych zobowiązań kolejnymi chwilówkami to pierwszy krok do uporządkowania swojej sytuacji finansowej. Jednakże, krok ten może okazać się niezwykle trudny – zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy nikogo, do kogo moglibyśmy zwrócić się o pomoc.

Wśród możliwych rozwiązań długoterminowych warto wymienić bankowe kredyty konsolidacyjne. To produkt finansowy, który łączy wszystkie nasze zobowiązania w jeden kredyt. Oferty tego typu cechują się dłuższym terminem spłaty i pozwalają nam pozbyć się największego zagrożenia miesięcznych chwilówek – narastających odsetek, których wartość może doprowadzić do zwielokrotnienia wartości długów.

Postaw na bezpieczną pożyczkę z TAKTO Finanse

Szukasz przedsiębiorstwa finansowego, które zapewni Ci ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb? Chcesz ograniczyć ryzyko problemów z terminową spłatą podpisanej umowy? Zapoznaj się z ofertą naszej firmy – zapewniamy finansowanie o wartości do 12 000 złotych, które można podzielić na nawet 42 niskie raty.

Doceniamy osoby o nienagannej historii kredytowej. Pożyczkobiorcy, którzy spłacali dotychczasowe zobowiązania o czasie, mogą liczyć na szereg udogodnień, związanych m.in. z niższą ratą, uproszczonymi formalnościami oraz możliwościami nieodpłatnych wakacji kredytowych.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni