Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

31 października – dzień rozrzutności i oszczędności!

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 30.10.2021

Na 31 października przypada zarówno Światowy Dzień Rozrzutności, jak i Światowy Dzień Oszczędzania. To od nas zależy, jaką „strategię” w danym dniu podejmiemy. Czasami okazuje się jednak, że wydając pieniądze możemy tak naprawdę… oszczędzić – święto to powstało bowiem, aby zwiększyć naszą świadomość finansową i zrozumieć rolę oszczędzenia.

31 października Dzień Rozrzutności - historia święta rozrzutności

Mało kto zna to święto, które w 2021 będzie obchodzone po raz 97. Korzenie Dnia Oszczędzania znajdują się w Mediolanie – z inicjatywy banków europejskich ogłoszonej podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych. Miało to miejsce 1924 roku, a celem inicjatywy było promowanie idei oszczędzania wśród społeczeństwa, co ma zapewnić stabilny rozwój. Banki zapragnęły, aby dzień 31 października – dzień rozrzutności, był czasem zwiększania edukacji finansowej wśród społeczeństwa niezależnie od statusu społecznego czy zgromadzonych zasobów.

31 października dzień rozrzutności - sytuacja finansowa Polaków

Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wysokość oszczędności zgromadzonych przez Polaków wzrosła w pespektywie 8 lat o prawie 70% - co czyni ten wskaźnik jednym z najwyższych w Europie. Jeszcze do niedawno pozostawaliśmy daleko w tyle, biorąc pod uwagę oszczędności zgromadzone przez obywateli krajów Europy Zachodniej (Niemcy, Holandia, Anglia itp.). W 2019 roku co drugi Polak zadeklarował, że posiada oszczędności – co z pewnością powinno napawać na optymizmem.

Zwiększone oszczędności Polaków wynikają bezpośrednio z polepszenia sytuacji finansowej gospodarstw domowych w naszym kraju. Obecnie na rynku pracy panuje bowiem niski poziom bezrobocie, jak również stale rosną wynagrodzenia dla pracowników. Wsparcie socjalne np. w postaci programu 500+ również przekłada się na większe portfele oszczędnościowe naszych rodaków. W sektorze bankowym można zauważyć niższą ilość wniosków o przyznanie kredytów.

Najczęściej na pożyczkę bankową decydują się seniorzy w wieku 50-65 oraz 30 i 40-stolatkowie. Druga grupa wykazuje jednak większą skłonność do odkładania pieniędzy ze względu na wysoką stabilność finansową. Mają również większą wiedzę na temat dostępnych sposób finansowania i możliwości, jakie oferują w tym zakresie banki. Niestety inaczej jest w przypadku osób po 20, którzy zadłużają się ze względu na brak świadomości swoich możliwości.

Co robić, aby lepiej zarządzać swoimi finansami?

31 października – dzień rozrzutności to dzień refleksji na temat swojego budżetu domowego. Jeżeli jest on w dobrej kondycji – możesz zdecydować się na skorzystanie z licznych promocji sklepów, które oferowane są w tym dniu. Jeżeli zatem planowałeś lub planowałaś zakupy czegokolwiek – to świetna okazja, aby tego dokonać.

Jeżeli natomiast Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na świętowanie 31 października Dnia Rozrzutności – masz szansę wykazać się w Dniu Oszczędzania! Osiągniesz sukces, gdy Twoje wydatki w tym dniu znajdą się na poziomie absolutnego minimum. Z pewnością będzie to dla Ciebie ciekawe doświadczenie, dzięki któremu zauważysz, że często kupujemy rzeczy, bez których jesteśmy w stanie się obejść!

31 października Dzień Rozrzutności – wydawaj pieniądze mądrze z TAKTO Finanse

Jeżeli potrzebujesz wsparcia na dawno zaplanowane wydatki, np. nowy komputer, kurs doszkalający czy inną pilną potrzebę, sprawdź pożyczkę od TAKTO Finanse. Pomoc finansowa może wynosić do 12 tysięcy złotych, a całość nasi specjaliści rozłożą nawet na 42 niskie raty. Niska rata nie wpłynie negatywnie na comiesięczny budżet domowy, a jasne warunki kredytu od TAKTO Finanse pozwolą rozsądnie planować wydatki.

 

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni