Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Co prezentuje nam kalkulator pożyczki gotówkowej?

POŻYCZKI Opublikowano: 04.12.2021

Niezależnie od tego, czy wnioskujemy o niewielkie zakupy na raty czy wieloletni kredyt hipoteczny, zawsze staramy się dobrać najtańsze źródło finansowania. Decydując się na podjęcie takiego zobowiązania, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami, zestawiając je zarówno pod kątem ceny końcowej, jak i poszczególnych parametrów. W jaki sposób w podjęciu decyzji może pomóc nam kalkulator pożyczki gotówkowej? Jakie informacje możemy z niego wydobyć?

Kalkulator pożyczki gotówkowej pomaga wyliczyć wysokość zobowiązania

Jednym z najważniejszych wyznaczników rzetelnego przedsiębiorstwa pożyczkowego jest pełna transparentność w zakresie przyszłych kosztów i części składowych podejmowanego zobowiązania. Wyświetlone podczas uzupełniania wniosku informacje pomogą wnioskodawcy bezbłędne przewidzieć całkowitą wysokość kwoty, którą przyjdzie mu spłacić. Kalkulator pożyczki gotówkowej zawiera szereg pozycji, takich jak:

 • kwota podana we wniosku (tzw. całkowita kwota pożyczki),
 • suma wszystkich elementów produktu finansowego (tzw. całkowity koszt pożyczki),
 • kwota wraz z kosztem pożyczki (całkowita kwota do zapłaty),
 • całkowity koszt pożyczki (suma wszystkich elementów składowych),
 • całkowita kwota do zapłaty (kwota, która łączy sumę oraz koszt pożyczki).

Co wpływa na kalkulator pożyczki gotówkowej?

Przedstawione powyżej wartości są ściśle powiązane ze zmiennymi elementami, takimi jak parametry pożyczkowe, określone przez pożyczkodawcę, jak i koszty stałe, których wysokość pozostaje w gestii pożyczkodawcy. Wśród kluczowych kryteriów, o których warto pamiętać, należy wyróżnić m.in.:

 • wysokość raty (ściśle skorelowaną z czasem trwania umowy)
 • okres, na jaki zaciągnięte jest zobowiązanie,
 • opłatę za udzielenie pożyczki,
 • opłatę prowizyjną,
 • kwotę odsetek (przedstawioną w perspektywie całej umowy),
 • roczną stopę oprocentowania,
 • RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (przedstawiającej całkowite koszty podjętej pożyczki w ujęciu rocznym).

Zasadę działania kalkulatora można porównać do funkcjonalności wykorzystywanych w sklepach internetowych czy portalach aukcyjnych, oferujących sprzedaż w systemie ratalnym. Poruszanie się po stronie ułatwiają intuicyjne suwaki, które przybliżają zależności pomiędzy liczbą rat, wysokością miesięcznego zobowiązania a kosztami dodatkowymi.

Wspieramy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów

Doskonale wiemy, że terminowa spłata podjętego zobowiązania może wiązać się z licznymi trudnościami. Szczególnie doceniamy tych klientów, którzy nieustannie dbają o regularne uiszczanie powstałych należności. To właśnie do nich kierujemy naszą nową kampanię „Doceniamy najlepszych”, w której klienci z nienaganną historią w BIK mogą liczyć na preferencyjne koszty finansowania i liczne udogodnienia.

Jesteś ciekaw, co możemy Ci zaproponować? Poznaj kalkulator pożyczki gotówkowej od TAKTO Finanse, określ interesującą Cię kwotę pożyczki z zakresu od 1 000 do 12 000 złotych i wybierz ilość rat (od 6 do 42 miesiące). Dołącz do zadowolonych klientów TAKTO Finanse i ciesz się tanią, bezpieczną pożyczką. Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni