Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Co zrobić z używanymi ubraniami? 6 sposobów

ROZRYWKA Opublikowano: 08.12.2021

Koniec roku to świetny czas na gruntowne porządki i pozbycie się niechcianych rzeczy. Najczęściej to garderoba pęka w szwach – ubrania kupujemy impulsywnie, pod wpływem atrakcyjnej promocji lub na jedną okazję, a w efekcie zostajemy z górą niedopasowanej mody. Co zrobić z używanymi ubraniami? Przedstawiamy 6 sposobów.

 

1. Co zrobić z używanymi ubraniami? Oddaj je rodzinie lub przyjaciołom

Najprostszą odpowiedzią na pytanie – Co zrobić z używanymi ubraniami? Jest przekazanie ich rodzinie lub przyjaciołom. Być może Twoja siostra nosi podobny rozmiar i akurat brakuje jej spodni dresowych? A może syn chętnie przejmie militarną kurtkę ojca, w której ten już od dawna nie chodzi? Sporządź listę ubrań do oddania i wyślij ją bliskim.

2. Zabierz używane ubrania na wymianę ciuchów

W wielu większych miastach organizowane są wymiany ciuchów, nazywane również SWAP (od angielskiego słowa zamieniać). Chętni mogą przynieść swoje ubrania lub inne drobne przedmioty użytku codziennego i dać im nowe życie wymieniając się na towary przyniesione przez inne osoby.

3. Przerabiaj używane ubrania i podaruj im nowe życie

Czasami używane ubrania wystarczy po prostu odświeżyć lub nieco przerobić, żeby znów mogły wrócić do łask i uzupełniać naszą stylizację. Zmechaconą odzież można „naprawić” golarką do ubrań, na przetarcie naszyć kolorową, haftowaną łatkę z ulubionym motywem, a buty zanieść do szewca.

4. Skorzystaj z usług ubrania do oddania

Istnieje wiele instytucji i firm, które zajmują się przetwarzaniem używanej odzieży, czyli tzw. recyklingiem zgodnym z założeniem gospodarki cyrkularnej, jedną z nich są ubrania do oddania. Aby przekazać niechciane rzeczy, wystarczy zapakować je w karton i zamówić kuriera DPD lub samodzielnie zanieść pakunek do punktu kurierskiego. Z każdego kilograma oddanych ciuchów 1 zł zostaje przekazana wybranej organizacji NGO.

5. Co zrobić z używanymi ubraniami? Sprzedawaj i zarabiaj

Używane ubrania w dobrym stanie możemy również spróbować sprzedać na serwisie ogłoszeń lokalnych np. OLX, Allegro, Vinted czy Facebook Marketplace. Aby zwiększyć swoją szanse na owocną sprzedaż, warto przyłożyć się do wykonania odpowiednich zdjęć, a w opisie zawrzeć informacje o wymiarach i składzie ciucha.

6. Co zrobić z używanymi ubraniami? Przekaż potrzebującym

Każdy, kto zastanawia się co zrobić z używanymi ubraniami, z pewnością wpadnie na pomysł przekazania ich potrzebującym, ale jak to zrobić rozsądnie? Przede wszystkim warto dowiedzieć się jakie konkretnie ciuchy są potrzebne w danym ośrodku – w schronisku dla mężczyzn dotkniętych problemem bezdomności nie przydadzą się damskie dżinsy, przekazanie puchowej kurtki w kwietniu również nie jest najlepszym pomysłem.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni