Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy brak historii kredytowej uniemożliwia podjęcia pożyczki?

POŻYCZKI Opublikowano: 04.11.2021

Osoby, które interesowały się już procesem przyznawania kredytów i pożyczek, z pewnością zetknęły się z pojęciem historii kredytowej. Pod pojęciem tym najczęściej rozumiemy ogólny bilans realizacji naszych zobowiązań w sposób terminowy i zgodny z zawartą umową. Czy brak historii kredytowej wyklucza nas z grona potencjalnych pożyczkobiorców? Jak pracować nad pozytywnymi wpisami do naszego profilu BIG?

Całkowity brak historii kredytowej to rzadkie zjawisko

Znaczna część ubiegających się o pożyczkę osób jest przekonana, że historia kredytowa jest budowana w oparciu wyłącznie o terminową spłatę poprzednich pożyczek. Nic bardziej mylnego – pozytywne wpisy do naszej historii tworzymy za każdym razem, kiedy prawidłowo rozliczamy się z zaciągniętego zobowiązania długoterminowego.

Na brak historii kredytowej nie będą narzekać osoby, które opłacają w wyznaczonym terminie abonament za telefon komórkowy (jeden z najpopularniejszych typów zobowiązań skupowanych przez firmy windykacyjne) czy kupują sprzęt na raty. To najpopularniejsze formy budowania swojej finansowej wiarygodności w oczach analityków firm pożyczkowych. Jakie kryteria okazują się dominujące w sytuacji, gdy o pożyczkę ubiega się osoba, która do tej pory wystrzegała się jakiejkolwiek formy zadłużania?

Brak historii kredytowej nie przekreśla szansy na pożyczkę

Choć udokumentowane dowody naszej rzetelności finansowej stanowi cenny atut dla wielu pożyczkodawców, wymóg ten nie jest czynnikiem decydującym. Głównym kryterium pozostają osiągane przez nas dochody – ich wysokość, cykliczność oraz forma zatrudnienia. To właśnie one stanowią podstawę do wyliczenia naszej maksymalnej zdolności kredytowej i związaną z nią ratą miesięczną, którą będziemy mogli spłacać bez uszczerbku na naszej kondycji finansowej.

Ważnym czynnikiem przy wyliczaniu maksymalnej wysokości pożyczki są ponoszone przez nas koszty stałe. W sytuacji, gdy znaczną część naszego wynagrodzenia zajmują koszty stałe (wynajem mieszkania czy cykliczne opłaty za media), maksymalna wysokość pożyczki ulegnie proporcjonalnemu obniżeniu.

Jak budować historię kredytową?

Jeśli do tej pory nie udało Ci się zbudować historii kredytowej – nic straconego! Warto pamiętać jednak, że stopniowe tworzenie finansowej wiarygodności jest bardzo istotne z perspektywy osób, które planują w przyszłości ubiegać się m.in. o kredyt hipoteczny. Dobrym sposobem na wypełnienie historii kredytowej są wspomniane wcześniej zakupy na raty – wiele sklepów oferuje taką sprzedaż w wariantach pozbawionych dodatkowych kosztów (np. 10x0%), dzięki czemu nie przepłacimy za potrzebne meble czy sprzęt AGD lub RTV.

Skorzystaj z oferty TAKTO Finanse

Podobnie jak wszyscy rzetelni pożyczkodawcy, TAKTO Finanse również weryfikuje historię klientach w bazie BIK i biurach informacji gospodarczej. Kluczowe znaczenie mają dla nas dochody wnioskodawców – to właśnie one określają maksymalną wysokość zobowiązania. Już dziś zapoznaj się z naszym produktem finansowym i złóż wniosek o pożyczkę sięgającą nawet 12 000 złotych i podziel ją na dogodną ilość rat od 6 do nawet 42 miesiące.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni