Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy firmy pożyczkowe dzwonią do pracodawcy?

POŻYCZKI Opublikowano: 02.11.2021

Ubiegając się o wsparcie finansowe, z wielu powodów możemy chcieć dopełnić formalności w jak najbardziej dyskretny i anonimowy sposób. Dlatego u wielu osób pojawia się pytanie – czy firmy pożyczkowe dzwonią do pracodawcy w celu weryfikacji zdolności kredytowej? Dowiedz się, jakie informacje sprawdzają instytucje finansowe i kiedy możesz spodziewać się telefonu do przełożonego.

Czy firmy pożyczkowe dzwonią do pracodawcy tak, jak instytucje bankowe?

Przed udzieleniem finansowania firmy pożyczkowe czy instytucje bankowe muszą potwierdzić przesłane przez klienta informacje. W tym celu stosują różne metody, m.in. sprawdzenie baz dłużników, przelew weryfikacyjny, szybka identyfikacja w aplikacji Kantomatik czy telefon do pracodawcy.

Jak zatem sprawdzić, czy firma pożyczkowa dzwoni do pracodawcy? Warto wnikliwie prześledzić treść umowy, a w razie wątpliwości skontaktować się z doradcą finansowym, który udzieli nam informacji dotyczącej podpisywanych zgód. Rzetelne firmy pożyczkowe konstruują umowy w taki sposób, by ich treść była jak najbardziej zrozumiała i czytelna dla przyszłego klienta, unikają również kruczków prawnych czy gwiazdek.

Kiedy możemy się spodziewać, że bank zadzwoni do pracodawcy?

Warto podkreślić, że nawet banki nieczęsto sięgają po element weryfikacji, jakim jest telefon do pracodawcy, dzieje się to najczęściej wówczas, gdy:

  • ubiegamy się o wysoką kwotę pomocy, a nasza zdolność kredytowa nie prezentuje się najlepiej,
  • w przypadku wnioskowania o pierwszą pożyczkę, kiedy bank nie ma naszych danych w swojej bazie,
  • chcemy zaciągnąć pożyczkę z długim okresem spłaty,
  • bank stosuje telefon do pracodawcy jako stałą metodę weryfikacji klienta i ocenę ryzyka kredytowego,
  • podane przez przyszłego wierzyciela zarobki budzą wątpliwości (np. są zbyt wysokie, biorąc pod uwagę podane stanowisko),
  • pojawiają się inne wątpliwości dotyczące źródła dochodów,

Szybka, anonimowa i w pełni bezpieczna? Taka jest pożyczka od TAKTO Finanse

Już wiemy, że odpowiedzią na pytanie – czy firmy pożyczkowe dzwonią do pracodawcy? Jest „To zależy”, możesz mieć jednak pewność, że TAKTO Finanse dba o interesy swoich klientów i pełną anonimowość. Dlatego weryfikujemy przyszłych pożyczkobiorców jedynie w bazach dłużników i nie kontaktujemy się z pracodawcą czy innymi osobami trzecimi.

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Z pewnością zainteresuje Cię nasza pożyczka na raty z długim okresem spłaty. Sam wybierasz kwotę pomocy, która może wynieść od 1 do 12 tysięcy złotych, a nasi doradcy finansowi rozłożą zobowiązanie na 6 do 40 niskich, komfortowych do pokrycia rat. Już dziś wypełnij wniosek dostępny na stronie głównej, a po weryfikacji danych i podpisaniu umowy, gotówka pojawi się na Twoim koncie nawet w 15 minut.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni