Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy warto wziąć pożyczkę lub kredyt?

POŻYCZKI Opublikowano: 17.08.2021

Wokół tematu pożyczek i kredytów narosło wiele mitów, które sprawiają, że niektórzy nawet nie biorą pod uwagę możliwości wzięcia na siebie dodatkowego zobowiązania finansowego. W dążeniu do spełnienia życiowych marzeń nie powinny powstrzymywać nas braki funduszy – problemy finansowe możemy rozwiązać wygodnie i odpowiedzialnie. Czy warto wziąć kredyt? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, czy pożyczka jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Mniejsza pożyczka – duże możliwości

Nie każdy cel wymaga dużego budżetu. Niekiedy, do pełni szczęścia brakuje nam jedynie nowego laptopa, który usprawni naszą pracę lub wakacyjnego wyjazdu, dzięki któremu odpoczniemy i zregenerujemy siły. Banki oferują kredyty opiewające na duże kwoty, co wiąże się z proporcjonalnie dużym zadłużeniem. Nie każdy może również taką pożyczkę otrzymać – osoby samozatrudnione, pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych czy z gorszą historią kredytową mogą mieć z tym spory problem.

W tym miejscu z pomocą przychodzi oferta pożyczki pozabankowej. Kredyt w takiej formie można wziąć już nawet na tysiąc złotych. To wystarczająca suma, aby zainwestować w swój rozwój – zapłacić za studia podyplomowe czy kurs dokształcający. Takie inwestycje zawsze zwracają się wielokrotnie.

Pożyczkę może być również pomocna przy zakupie nowego sprzętu AGD, na zorganizowanie rodzinnego przyjęcia czy zabieg, który poprawi komfort codziennego życia. Niższe kwoty kredytu stanowią mniejsze zobowiązanie, a wysokość oprocentowania pożyczek nie powoduje żadnych problemów z ich terminową spłatą.

Czy warto wziąć kredyt pozabankowy?

W dążeniu do realizacji celów i marzeń nikogo nie powinien powstrzymywać brak środków na koncie czy strach przed niezdolnością do spłaty zadłużenia. Dzięki pożyczkom w instytucjach pozabankwych można liczyć bowiem na znacznie elastyczniejsze warunki niż w przypadku kredytu bankowego. Warto wiedzieć, że pożyczki w mniejszych lub większych kwotach zawsze rozkładane są na odpowiadające klientowi raty.

Zadłużenie można podzielić nawet na kilkadziesiąt części, dzięki czemu miesięczna suma do zapłaty będzie praktycznie nieodczuwalna. Poza tym, pożyczkę pozabankową otrzymuje się praktycznie od ręki, bez długotrwałych i skomplikowanych formalności.

Wszystko to sprawia, że nie musimy odkładać swoich marzeń na później. Możemy szkolić się, aby dostać nową pracę. Kupić nowy sprzęt, aby unowocześnić swój biznes. Wymienić wyposażenie domu, aby mieszkać wygodniej. Pożyczka nie nadszarpie mocno domowego budżetu, a jednocześnie przyspieszy realizację planów. 

Czy warto wziąć pożyczkę?

Każda pożyczka czy kredyt to zobowiązanie, które należy dokładnie przemyśleć. Warto postawić na szali wszystkie "za" i "przeciw", aby przekonać się, czy wolimy czekać i odkładać pieniądze, czy lepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu, realizacja planów i stopniowe spłacanie rat. Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak trudno jest odkładać określone sumy z miesięcznego wynagrodzenia i jak wiele czasu potrzeba, aby osiągnąć założony cel. Niekiedy jedyną dobrą decyzją jest więc dobrze przeanalizowana pożyczka, dzięki której nasze cele spełnią się szybciej.  

Spełniaj marzenia z TAKTO Finanse – bezpieczna i szybka pożyczka

Potrzebujesz pożyczki na kurs fotografii, a może na studia podyplomowe? Skontaktuj się z doradcą finansowym TAKTO Finanse i sprawdź jakie warunki możemy Ci zaproponować. Kwoty pożyczki mogą osiągnąć nawet 12 000 zł – rozkładamy je na 40 wygodnych miesięcznych rat, które nie obciążą Twojego domowego budżetu. Bezpieczna pożyczka trafi na Twoje konto już w 15 minut.

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni