Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne sprzątanie w firmie – praktyczne wskazówki

DOM Opublikowano: 02.01.2022

Popularne detergenty, których używam do sprzątania, często działają drażniąco na nasze śluzówki, oczy czy skórę, a w dodatku nie mają nic wspólnego z dbałością o środowisko naturalne. Z tego powodu wiele domostw przerzuciło się już na chemię naturalną, ale nie ma przeciwskazań by te dobre nawyki przenieść również do miejsca pracy. Jak może wyglądać ekologiczne sprzątanie w firmie?

Ekologiczne sprzątanie w firmie – praktyczne wskazówki

Ekologiczne sprzątanie w firmie – dlaczego warto na nie postawić?

Warto podkreślić, że detergenty z silnymi środkami drażniącymi działają destrukcyjnie na naszą planetę. Płyny dostają się przez kanalizację do wód gruntowych, rzek i innych zbiorników wodnych, co niszczy biosferę gleby, a także szkodzi zwierzętom i wodnym żyjątkom.

Warto również podkreślić, że wiele opakowań popularnych środków czyszczących nie nadaje się do recyklingu, ze względu na reakcje chemiczne tworzywa z danym środkiem. Dodatkowo, coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie i uczulenia. Jak podaje Światowa Organizacja Alergii, przypadłości te dotyczą nawet 40% wszystkich ludzi, w ich gronie mogą być również Twoi współpracownicy.

Ostre środki czyszczące często zawierają substancje drażniące skórę czy drogi oddechowe. Dlatego ekologiczne sprzątanie w firmie może przysłużyć się nie tylko planecie, ale również pracownikom.

Sposoby na ekologiczne sprzątanie w firmie

Do bardziej ekologicznego sprzątanie w firmie wystarczy zmiana prostych nawyków. Modyfikacje warto wprowadzać stopniowo, by każdy przyzwyczaił się do nowych zasad. Jakie pozutywne zmiany można zastosować w podstawowych czynnościach?

  • zmywanie naczyń – jeżeli w firmie dostępna jest zmywarka, warto namówić współpracowników, by odpalali ją tylko wówczas, gdy jest zapełniona, a także używali ekologicznego programu, który pozwala oszczędzać wodę,
  • segregacja odpadów – warto zapoznać się z zasadami segregacji odpadów, o której szerzej pisaliśmy w tym artykule: https://taktofinanse.pl/taktotworcy/kolory-segregacji-smieci-czyli-jak-wyrobic-sobie-ekologiczne-nawyki
  • środki czyszczące – jeżeli współpracujemy z firmą sprzątającą, warto wybrać usługi tego przedsiębiorstwa, które oferuje czyszczenie biura delikatnymi, certyfikowanymi detergentami.

Ekologia w firmie na co dzień – jak to robi TAKTO Finanse?

Ekologiczne sprzątanie w firmie to niejedyny sposób, w jaki przedsiębiorstwa mogą troszczyć się o dobro planety. Kolejne pomysły do wdrożenia to m.in. ograniczenie wydruków, zrezygnowanie z papierowych dokumentów na rzecz korzystania z korespondencji elektronicznej czy angażowanie pracowników w inicjatywy ekologiczne zorganizowane przez organizacje pożytku publicznego.

W TAKTO Finanse bierzemy odpowiedzialność za losy naszego jedynego domu – planety. Z tego powodu postanowiliśmy ograniczyć do minimum zużywanie papieru i nakłaniamy do tego również naszych współpracowników oraz klientów. Dzięki zaoszczędzonym w ten sposób środkom sadzimy drzewa. W 2021 roku udało nam się posadzić ponad 500 drzew. Więcej o akcji dowiesz się z dedykowanej strony internetowej https://posadzimy.pl/firma/takto-finanse-sp-z-o-o/


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim