Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne sprzątanie w firmie – praktyczne wskazówki

DOM Opublikowano: 02.01.2022

Popularne detergenty, których używam do sprzątania, często działają drażniąco na nasze śluzówki, oczy czy skórę, a w dodatku nie mają nic wspólnego z dbałością o środowisko naturalne. Z tego powodu wiele domostw przerzuciło się już na chemię naturalną, ale nie ma przeciwskazań by te dobre nawyki przenieść również do miejsca pracy. Jak może wyglądać ekologiczne sprzątanie w firmie?

Ekologiczne sprzątanie w firmie – dlaczego warto na nie postawić?

Warto podkreślić, że detergenty z silnymi środkami drażniącymi działają destrukcyjnie na naszą planetę. Płyny dostają się przez kanalizację do wód gruntowych, rzek i innych zbiorników wodnych, co niszczy biosferę gleby, a także szkodzi zwierzętom i wodnym żyjątkom.

Warto również podkreślić, że wiele opakowań popularnych środków czyszczących nie nadaje się do recyklingu, ze względu na reakcje chemiczne tworzywa z danym środkiem. Dodatkowo, coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie i uczulenia. Jak podaje Światowa Organizacja Alergii, przypadłości te dotyczą nawet 40% wszystkich ludzi, w ich gronie mogą być również Twoi współpracownicy.

Ostre środki czyszczące często zawierają substancje drażniące skórę czy drogi oddechowe. Dlatego ekologiczne sprzątanie w firmie może przysłużyć się nie tylko planecie, ale również pracownikom.

Sposoby na ekologiczne sprzątanie w firmie

Do bardziej ekologicznego sprzątanie w firmie wystarczy zmiana prostych nawyków. Modyfikacje warto wprowadzać stopniowo, by każdy przyzwyczaił się do nowych zasad. Jakie pozutywne zmiany można zastosować w podstawowych czynnościach?

  • zmywanie naczyń – jeżeli w firmie dostępna jest zmywarka, warto namówić współpracowników, by odpalali ją tylko wówczas, gdy jest zapełniona, a także używali ekologicznego programu, który pozwala oszczędzać wodę,
  • segregacja odpadów – warto zapoznać się z zasadami segregacji odpadów, o której szerzej pisaliśmy w tym artykule: https://taktofinanse.pl/taktotworcy/kolory-segregacji-smieci-czyli-jak-wyrobic-sobie-ekologiczne-nawyki
  • środki czyszczące – jeżeli współpracujemy z firmą sprzątającą, warto wybrać usługi tego przedsiębiorstwa, które oferuje czyszczenie biura delikatnymi, certyfikowanymi detergentami.

Ekologia w firmie na co dzień – jak to robi TAKTO Finanse?

Ekologiczne sprzątanie w firmie to niejedyny sposób, w jaki przedsiębiorstwa mogą troszczyć się o dobro planety. Kolejne pomysły do wdrożenia to m.in. ograniczenie wydruków, zrezygnowanie z papierowych dokumentów na rzecz korzystania z korespondencji elektronicznej czy angażowanie pracowników w inicjatywy ekologiczne zorganizowane przez organizacje pożytku publicznego.

W TAKTO Finanse bierzemy odpowiedzialność za losy naszego jedynego domu – planety. Z tego powodu postanowiliśmy ograniczyć do minimum zużywanie papieru i nakłaniamy do tego również naszych współpracowników oraz klientów. Dzięki zaoszczędzonym w ten sposób środkom sadzimy drzewa. W 2021 roku udało nam się posadzić ponad 500 drzew. Więcej o akcji dowiesz się z dedykowanej strony internetowej https://posadzimy.pl/firma/takto-finanse-sp-z-o-o/Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni