Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczny, czyli jaki?

ROZRYWKA Opublikowano: 10.12.2021

Zewsząd zalewa nas fala produktów i usług, które mianują się ekologicznymi, w duchu zero waste czy świadomej konsumpcji. Ale co to właściwie znaczy? I czym kierować się podczas podejmowania decyzji zakupowych, żeby jak najlepiej zatroszczyć się o naszą planetę? W artykule odpowiadamy na pytanie: ekologiczny, czyli jaki?

 

Ekologiczny, czyli jaki?

Ekologiczny, czyli jaki? Sprawdź certyfikaty

Moda na życie w duchu ekologii to przede wszystkim myślenie o naszej przyszłości i zasobach, które się kurczą. Ale trend ten jest również wykorzystywany przez wiele marek i instytucji, niekoniecznie w szczytnym celu. Jak każda idea czy styl życia będący w czołówce ludzkich zainteresowań – również ekologia jest wykorzystywana do tego, by jak najwięcej zarobić.

Jak w takim razie nie dać się złapać w pułapkę i uzyskać efekt adekwatny do zamierzeń? Pierwszym etapem w odpowiedzi na pytanie ekologiczny, czyli jaki? Powinno być przyjrzenie się certyfikatom. Z pomocą przychodzi Unia Europejska, która promuje i zarządza oznaczeniem EU Ecolabel.

EU Ecolabel lub EU Flower to dobrowolny program oznakowania ekologicznego, który funkcjonuje już od 1992 roku. Aby dany towar uzyskał odznaczenie, musi spełniać poniższe warunki:

  • być zaprojektowany w taki sposób, by jego oddziaływanie na środowisko naturalne było jak najmniejsze w całym cyklu LCA, czyli środowiskowej ocenie cyklu życia. Pod uwagę brane są więc zarówno sposoby produkcji, jak i dystrybucja czy możliwości zrównoważonej utylizacji,
  • spełniają wymagania ekologiczne opisane w decyzjach Komisji Europejskiej, które są na bieżąco aktualizowane zgodnie ze stanem wiedzy.

Innymi oznaczeniami, które warto znać są m.in.:

  • ekogwarancja – zielony listek złożony z 12 gwiazdek. Oznaczenie Unijne, wykorzystywane do znakowania zywności,
  • oznaczenia na jajkach – te z chowu ekologicznego (najbardziej etycznego i zrównoważonego) będą miały oznaczenie „0”,
  • cruelty free – oznaczenie gwarantujące, że przy produkcji danego towaru nie ucierpiało żadne zwierzę, a warto zaznaczyć, że masowa hodowla zwierząt źle wpływa na planetę,
  • energy star – biały napis na granatowym tle. Certyfikat przyznawany energooszczędnym urządzeniom RTV i AGD

Ekologiczny, czyli jaki? TAKTO Finanse troszczy się o losy planety

Poza zwracaniem uwagi na certyfikaty, warto wnikliwie przyglądać się politykom firm. Możemy również pytać producentów w bezpośrednich wiadomościach czy na mediach społecznościowych o stosowane praktyki, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego.

W TAKTO Finanse odpowiedzialnie podchodzimy do ochrony zasobów naszej planety, dlatego postanowiliśmy ograniczyć zużycie papieru i nakłaniamy do tego również naszych współpracowników czy klientów. Za zaoszczędzone w ten sposób środki, sadzimy drzewa. Więcej o naszej akcji dowiesz się wchodząc na stronę https://posadzimy.pl/firma/takto-finanse-sp-z-o-o/


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim