Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczny, czyli jaki?

ROZRYWKA Opublikowano: 10.12.2021

Zewsząd zalewa nas fala produktów i usług, które mianują się ekologicznymi, w duchu zero waste czy świadomej konsumpcji. Ale co to właściwie znaczy? I czym kierować się podczas podejmowania decyzji zakupowych, żeby jak najlepiej zatroszczyć się o naszą planetę? W artykule odpowiadamy na pytanie: ekologiczny, czyli jaki?

 

Ekologiczny, czyli jaki? Sprawdź certyfikaty

Moda na życie w duchu ekologii to przede wszystkim myślenie o naszej przyszłości i zasobach, które się kurczą. Ale trend ten jest również wykorzystywany przez wiele marek i instytucji, niekoniecznie w szczytnym celu. Jak każda idea czy styl życia będący w czołówce ludzkich zainteresowań – również ekologia jest wykorzystywana do tego, by jak najwięcej zarobić.

Jak w takim razie nie dać się złapać w pułapkę i uzyskać efekt adekwatny do zamierzeń? Pierwszym etapem w odpowiedzi na pytanie ekologiczny, czyli jaki? Powinno być przyjrzenie się certyfikatom. Z pomocą przychodzi Unia Europejska, która promuje i zarządza oznaczeniem EU Ecolabel.

EU Ecolabel lub EU Flower to dobrowolny program oznakowania ekologicznego, który funkcjonuje już od 1992 roku. Aby dany towar uzyskał odznaczenie, musi spełniać poniższe warunki:

  • być zaprojektowany w taki sposób, by jego oddziaływanie na środowisko naturalne było jak najmniejsze w całym cyklu LCA, czyli środowiskowej ocenie cyklu życia. Pod uwagę brane są więc zarówno sposoby produkcji, jak i dystrybucja czy możliwości zrównoważonej utylizacji,
  • spełniają wymagania ekologiczne opisane w decyzjach Komisji Europejskiej, które są na bieżąco aktualizowane zgodnie ze stanem wiedzy.

Innymi oznaczeniami, które warto znać są m.in.:

  • ekogwarancja – zielony listek złożony z 12 gwiazdek. Oznaczenie Unijne, wykorzystywane do znakowania zywności,
  • oznaczenia na jajkach – te z chowu ekologicznego (najbardziej etycznego i zrównoważonego) będą miały oznaczenie „0”,
  • cruelty free – oznaczenie gwarantujące, że przy produkcji danego towaru nie ucierpiało żadne zwierzę, a warto zaznaczyć, że masowa hodowla zwierząt źle wpływa na planetę,
  • energy star – biały napis na granatowym tle. Certyfikat przyznawany energooszczędnym urządzeniom RTV i AGD

Ekologiczny, czyli jaki? TAKTO Finanse troszczy się o losy planety

Poza zwracaniem uwagi na certyfikaty, warto wnikliwie przyglądać się politykom firm. Możemy również pytać producentów w bezpośrednich wiadomościach czy na mediach społecznościowych o stosowane praktyki, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego.

W TAKTO Finanse odpowiedzialnie podchodzimy do ochrony zasobów naszej planety, dlatego postanowiliśmy ograniczyć zużycie papieru i nakłaniamy do tego również naszych współpracowników czy klientów. Za zaoszczędzone w ten sposób środki, sadzimy drzewa. Więcej o naszej akcji dowiesz się wchodząc na stronę https://posadzimy.pl/firma/takto-finanse-sp-z-o-o/Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni