Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Inwestowanie w metale – czy to się opłaca?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 18.08.2021

Inwestowanie w metale szlachetne z roku na rok zyskuje na popularności. Kruszce szlachetne okazują się być dobrym sposobem na ulokowanie oszczędności, gdy zależy nam na lepszej dywersyfikacji naszego budżetu. Dlaczego ten rodzaj lokaty majątku znajduje zwolenników nie tylko wśród inwestorów, ale również wśród zwykłych obywateli?

Inwestowanie w metale – inwestycja w przyszłość

Niepewne czasy i wszechobecne światowe kryzysy finansowe skłaniają ludzi do poszukiwania bezpiecznej formy inwestowania. W segmencie niegdyś zdominowanym przez nieruchomości coraz częściej wymieniane są metale szlachetne. Inwestowanie w kruszce szlachetne jest dobrym zabezpieczeniem naszych finansów na przyszłość, niezależnie od sytuacji gospodarczej. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w kruszce nie jest szybkim sposobem na zarobek, a przede wszystkim dobrym miejscem na zabezpieczenie części naszych oszczędności.

Metale szlachetne – w jakie kruszce możesz zainwestować?

Kiedy już zdecydujemy, że część naszego budżetu chcemy przeznaczyć na inwestowanie w kruszce, warto sprawdzić jakie opcje możemy wybrać i które metale szlachetne będą najlepszym wyborem.

Złoto inwestycyjne

Wybór złota jako lokaty inwestycyjnej wydaje się najbezpieczniejszym wyborem, jeśli chodzi o inwestowanie w kruszce. Wartość złota jest z reguły odporna na inflacje oraz zawirowania gospodarcze. Wielu ekspertów utrzymuje nawet, że jego wartość wzrasta podczas kryzysów. Wynika to z faktu, że popyt na ten metal szlachetny, w dłuższej perspektywie, może przekroczyć możliwości wydobywcze czy dostępność na rynku, co oznacza, że wartość złota w czasie będzie wzrastać.

Inwestowanie w złoto daje możliwość wyboru trzech wariantów:

  • monety inwestycyjne,
  • monety kolekcjonerskie,

Głównym przeznaczeniem monet inwestycyjnych jest lokata kapitału, a cenę monety kreuje jej masa i aktualny kurs wykorzystanego surowca. Sprawa wygląda analogicznie w przypadku sztabek. Przy czym każda z tych dwóch form złota inwestycyjnego, ma swój atut.

Za monetami przemawia możliwość łatwej weryfikacji ich autentyczności. W kwestii sztabek można mówić o korzystniejszym przeliczniku, ponieważ cena za gram kruszcu jest odrobinę niższa. Monety kolekcjonerskie upamiętniają ważne wydarzenia czy wybitne osobistości. Wycena tego przedmiotu, nie ogranicza się wyłącznie do masy czy cen rynkowych, lecz brana jest pod uwagę także wartość kolekcjonerska, którą kreuje popyt na daną monetę.

Srebro inwestycyjne

Choć dla wielu osób srebro, w porównaniu do złota, nie byłoby pierwszym wyborem podczas inwestowania w metale szlachetne, to jednak srebro powinno zwrócić uwagę każdego kto chce rozpocząć swoją przygodę z inwestycją w metale. Znaczenie srebra będzie konsekwentnie wzrastać z każdym rokiem, a co za tym idzie jego cena również. Jest to spowodowane zapotrzebowaniem na ten metal w przemyśle, w sektorze energetyki solarnej czy urządzeń elektronicznych.

Ważnym aspektem przy zakupie srebra jest 23% podatek VAT, którym jest objęty. Wynika to z Ustawy o podatku od towarów i usług, według której srebro inwestycyjne jest traktowane jako przedmiot kolekcjonerski. Na początku przygody z inwestowaniem w metale warto zwrócić uwagę na srebrne monety kolekcjonerskie. Taki zakup łatwo, jeśli zajdzie taka potrzeba, można zmienić ponownie na gotówkę.

Inwestowanie w metale – ceny w przyszłości

Głównym czynnikiem, który wpływa na cenę metali jest wzrastający popyt. Dynamicznie rozwijające się sektory przemysłowe wykazuje ogromne zapotrzebowanie nie tylko na srebro, ale także na grafit, nikiel, aluminium, miedź czy lit. Branża motoryzacyjna wzmaga popyt na platynę oraz pallad, będące surowcami wykorzystywanymi do budowy katalizatorów w pojazdach z silnikami benzynowymi i diesla.

Inwestycja w metale szlachetne – dobry krok naprzód 

Ze względu na m.in. dynamiczny rozwój określonych sektorów przemysłu, wciąż odczuwalne gospodarcze skutki epidemii, a także trendy rynkowe, inwestowanie w metale okazuje się nie tylko rozsądną lokatą kapitału, a zagraniem mogącym przynieść znaczne korzyści w dłuższej perspektywie czasowej. Pamiętajmy jednak, że jakakolwiek inwestycja powinna zostać poprzedzona gruntowną analizą rynku, ze szczególnym uwzględnieniem docelowych sektorów.

Pieniądze na już? Skontaktuj się z TAKTO Finanase

Jeśli potrzebujesz gotówki na teraz, aby wyremontować mieszkanie lub zmienić samochód nie musisz czekać na zwrot z inwestycji w metale szlachetne. Już teraz sprawdź ofertę na pożyczkę długoterminową od TAKTO Finanase. Nasi specjaliści pożyczkę rozłożą na 42 miesięcznych rat, które nie wpłyną na płynność Twojego budżetu domowego. Wypełnienie wniosku pożyczkowego zajmie tylko kilka chwil, a gotówka zostanie przelana na Twoje konto nawet w 15 minut.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni