Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak ograniczyć zużycie papieru w firmie?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 22.08.2021

Z przeprowadzonych przez firmę SW Research badań wynika, że coraz więcej pracodawców przywiązuje wagę do wdrażania rozwiązań ekologicznych. Już niemal 7 na 10 pracowników wskazuje, że ich firma poczyniła już pierwsze kroki ku zmniejszeniu negatywnego oddziaływania na środowisko. Warto podkreślić, że zmiana nawyków na bardziej ekologiczne przynosi pozytywne rezultaty zarówno dla środowiska, jak i portfela. Jak ograniczyć zużycie papieru w firmie, aby nie odbiło się to na jakości pracy?

Jak ograniczyć zużycie papieru w firmie?

1.      Przejdź na rozwiązania chmurowe

Rozwój technologii informatycznych i zmiany w prawodawstwie sprawiły, że coraz więcej procesów wewnętrznych nie wymaga już sporządzania kopii drukowanych. Na rynku znajduje się wiele typów oprogramowania w odmianach darmowych i płatnych, które wydatnie pomagają w planowaniu grafików, komunikacji w obrębie zespołu czy realizacji założonych działań.

Korzyści z informatyzacji codziennych zadań z pewnością docenią zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które umożliwiają specjalistom pracę w modelu zdalnym. Znaczną część czynności, które do tej pory wiązały się z obecnością w biurze, można z powodzeniem przenieść do sieci. Aplikacje chmurowe pozwalają na dostęp do najważniejszych informacji z każdego miejsca z dostępem do internetu.

2.      Przeprowadź audyt urządzeń biurowych

Należy mieć na uwadze, że oszczędność firmowego papieru powinna iść w parze z optymalizacją kosztów związanych z urządzeniami wielofunkcyjnymi oraz drukarkami. Warto pamiętać jednak, że konstrukcje poszczególnych marek mogą cechować się zdecydowanie odmiennymi parametrami eksploatacji. Wśród najważniejszych czynników warto wymienić m.in.:

  • koszt części zamiennych i tonerów,
  • energooszczędność,
  • korzystną umowę dzierżawy bądź leasingu (w przypadku urządzeń wynajmowanych).

Zapoznanie się z powyższymi czynnikami z pewnością przyczyni się do wygenerowania znacznych oszczędności – zarówno na płaszczyźnie finansowej, jak i ekologicznej. Produkowanie mniejszej liczby elektroodpadów w połączeniu z niższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną pomaga stworzyć środowisko pracy przyjazne naturze.

3.      Monitoruj źródło wydruków

Każdy pracownik posiada własną definicję wydajnej pracy – jedni z upodobaniem korzystają z rozwiązań cyfrowych, inni preferują gromadzenie danych na papierze. Jednakże, jeśli zauważyłeś, że zużycie papieru, tuszów i tonerów znacząco wzrosło, powinieneś rozważyć inwestycję w narzędzia monitorujące ilość drukowanych stron.

Rozpoznanie problemu pomoże Ci w ustaleniu nowych procedur oraz ustalenie tożsamości pracowników, którzy drukują najwięcej materiałów – wspólnie będziecie mogli rozważyć najskuteczniejsze środki zaradcze, które pomogą ograniczyć zbędne wydruki, przenosząc obieg dokumentów do sieci.

TAKTO Finanse dołącza do odpowiedzialnych przedsiębiorstw

Przedsiębiorstwa z branży finansowej muszą generować znaczną liczbę dokumentów w wersji papierowej. Nasza firma pragnie zrównoważyć swój wpływ na środowisko – dołączyliśmy do akcji portalu posadzimy.pl, dzięki której posadziliśmy już 238 drzew. Pomogło to zwrócić do środowiska niemal 14 ton papieru, zapewniając jednocześnie roczny zapas tlenu dla 159 osób.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim