Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kalkulator pożyczki online, czyli jak dobrać idealny produkt finansowy?

POŻYCZKI Opublikowano: 25.09.2021

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia finansowego z powodu nieprzewidzianych wydatków? Nie jesteś pewien, czym powinieneś sugerować się przy wyborze odpowiedniego pożyczkodawcy? Kalkulator pożyczki online to przelicznik, który możesz znaleźć na stronie internetowej każdego rzetelnego przedsiębiorstwa finansowego. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak rozpoznać dzięki niemu korzystną ofertę pożyczkową.

Jak działa kalkulator pożyczki online?

Wykorzystywany w branży finansowej kalkulator pożyczki online jest niezwykle podobny do mechanizmów stosowanych m.in. w sklepach internetowych. Zasadę ich działania można porównać do procesu wyliczenia zakupów w systemie ratalnym. Osoba zainteresowana uzyskaniem finansowania korzysta z cyfrowych suwaków, przy pomocy której może określić m.in. odpowiednią liczbę rat.

Kalkulator pożyczki online funkcjonuje w oparciu o zbliżone rozwiązania technologiczne. Określając interesującą nas kwotę za pośrednictwem suwaka, możemy zaobserwować szereg zmieniających się parametrów danego produktu finansowego. Zadaniem kalkulatora pożyczkowego jest klarowne przedstawienie wnioskodawcom szacunkową wycenę wszystkich kosztów, związanych z zawiązaniem umowy. O jakich czynnikach mowa?

Jakie dane prezentuje kalkulator pożyczki online?

Szukając optymalnego wariantu pożyczkowego warto upewnić się, że wybrane pozabankowe przedsiębiorstwo finansowe oferuje na swej stronie wszystkie informacje, które pozwolą precyzyjnie wyliczyć nadchodzące raty. Wśród najważniejszych kosztów składowych pożyczki długoterminowej wart wymienić m.in.:

  • całkowitą kwotę pożyczki (kwotę podaną we wniosku),
  • całkowity koszt pożyczki (suma wszystkich elementów składowych),
  • całkowitą kwotę do zapłaty (kwota oraz koszt pożyczki).

Całkowity koszt pożyczki uwzględnia szereg zmiennych elementów, związanych zarówno z parametrami ustalonymi przez klienta, jak i kosztami ustalonymi przez pożyczkodawcę. Na sumę tę składają się m.in.

  • czas trwania umowy (możliwy do samodzielnego określenia bądź ustalony przez samą firmę),
  • wysokość miesięcznej raty,
  • opłata prowizyjna,
  • opłata za udzielenie pożyczki,
  • kwota odsetek (w skali całej umowy),
  • stopa oprocentowania (w skali roku),
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Kalkulator pożyczki online to nie wszystko

Łączna wartość długu nie jest jedynym wyznacznikiem rzetelnej oferty pożyczkowej. Równie ważnym kryterium jest wiarygodność pozabankowego przedsiębiorstwa finansowego – dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom obsługę najwyższej jakości, przebiegającą zgodnie z branżowymi standardami.

Jesteśmy członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – organizacji powołanej w celu zrzeszania wiarygodnych firm pożyczkowych, które w codziennej pracy kierują się transparentnymi zasadami udzielania finansowania. Jesteśmy posiadaczami certyfikatu Audytu Etycznego potwierdzającego naszą solidność i prokonsumenckie podejście.

Już dziś wejdź odwiedź kalkulator pożyczki online od TAKTO Finanse i przekonaj się, że długoterminowe finansowanie pozabankowe może trafić na Twoje konto już w 15 minut od wypełnienia wniosku.  

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni