Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Karta Dużej Rodziny – kto może ją otrzymać?

DZIECKO Opublikowano: 04.02.2022

Karta Dużej Rodziny to program, który kierowany jest do rodziców trojga lub więcej dzieci. Beneficjenci świadczenia mogą liczyć na rabaty w licznych placówkach handlowych i usługowych, również w sektorze publicznym. Gdzie honorowany jest ten program? Czy uczestnictwo w projekcie wymaga spełnienia dodatkowych warunków? Zapraszamy do lektury.

 

Karta Dużej Rodziny – kto może ją otrzymać?

Na czym polega Karta Dużej Rodziny?

Najważniejszym zadaniem Karty Dużej Rodziny jest zapewnienie wsparcia osobom wielodzietnym, które borykają się z wieloma wydatkami. Podobnie jak program 500+, uczestnictwo w KDR nie jest powiązane z wysokością osiąganych dochodów. Skorzystanie z oferty przysługuje wszystkim rodzinom, posiadającym co najmniej trójkę dzieci – chęć przystąpienia do programu można zadeklarować zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Jakie firmy wspierają Kartę Dużej Rodziny?

Przynależność do KDR honorują liczne sklepy i instytucje, reprezentujące edukację, sport, kulturę, transport, zdrowie czy rekreację. Wśród największych partnerów akcji, warto wymienić m.in.

  • sklepy wielobranżowe – Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland,
  • stacje paliw – Shell, Lotos, Orlen,
  • banki – Santander, PKO BP, Credit Agricole,
  • PKP – 37% zniżki dla rodziców.

Aktualnie w programie bierze udział kilkanaście tysięcy firm i organizacji z całej Polski. Aby poznać pełną listę partnerów akcji, należy odwiedzić stronę internetową https://empatia.mpips.gov.pl/kdr.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

Wniosek o przynależność do programu Karty Dużej Rodziny składa się drogą elektroniczną lub w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Do uzyskania decyzji niezbędnych okaże się kilka dokumentów, takich jak:

  • dokument tożsamości,
  • akty urodzenia dzieci,
  • oświadczenie potwierdzające pełnię praw rodzicielskich (rodzic nie może być ich pozbawionych ani posiadać je w ograniczonej formie)
  • jeśli dzieci po 18 roku życia kontynuują edukację, należy określić szacowany termin ukończenia nauki,
  • w przypadku dzieci znajdujących się w rodzinie zastępczej bądź rodzinnym domu dziecka – oryginał bądź odpis postanowienia o umieszczeniu w danej placówce,
  • ewentualne orzeczenie o umiarkowanej bądź znacznej niepełnosprawności dziecka powyżej 18 r.ż.

Czy Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom pełnoletnich dzieci?

W przeciwieństwie do świadczenia 500+, które przestaje obowiązywać w momencie osiągniecia przez dziecko pełnoletniości, z programu Karta Dużej Rodziny mogą skorzystać nie tylko rodzice, których dzieci nie skończyły 18 lat (lub 25 w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – warto pamiętać, że ograniczenie to nie dotyczy dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością).

Od 2019 roku o Kartę Dużej Rodziny mogą ubiegać się również ci rodzice, którzy nie mają już na utrzymaniu trójki dzieci – w dalszym ciągu mogą oni korzystać ze zniżek, oferowanych im przez dane sklepy, instytucje bądź punkty handlowe. Wśród korzyści związanych z posiadaniem KDR warto wymienić również skrócony czas oczekiwania na zwrot rocznego zeznania PIT. Może ono trafić na konto rodziców już w 30 dni od jego złożenia, o ile zostało one przeprowadzone drogą internetową.


brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim