Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Karta Dużej Rodziny – kto może ją otrzymać?

DZIECKO Opublikowano: 04.02.2022

Karta Dużej Rodziny to program, który kierowany jest do rodziców trojga lub więcej dzieci. Beneficjenci świadczenia mogą liczyć na rabaty w licznych placówkach handlowych i usługowych, również w sektorze publicznym. Gdzie honorowany jest ten program? Czy uczestnictwo w projekcie wymaga spełnienia dodatkowych warunków? Zapraszamy do lektury.

 

Na czym polega Karta Dużej Rodziny?

Najważniejszym zadaniem Karty Dużej Rodziny jest zapewnienie wsparcia osobom wielodzietnym, które borykają się z wieloma wydatkami. Podobnie jak program 500+, uczestnictwo w KDR nie jest powiązane z wysokością osiąganych dochodów. Skorzystanie z oferty przysługuje wszystkim rodzinom, posiadającym co najmniej trójkę dzieci – chęć przystąpienia do programu można zadeklarować zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Jakie firmy wspierają Kartę Dużej Rodziny?

Przynależność do KDR honorują liczne sklepy i instytucje, reprezentujące edukację, sport, kulturę, transport, zdrowie czy rekreację. Wśród największych partnerów akcji, warto wymienić m.in.

  • sklepy wielobranżowe – Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland,
  • stacje paliw – Shell, Lotos, Orlen,
  • banki – Santander, PKO BP, Credit Agricole,
  • PKP – 37% zniżki dla rodziców.

Aktualnie w programie bierze udział kilkanaście tysięcy firm i organizacji z całej Polski. Aby poznać pełną listę partnerów akcji, należy odwiedzić stronę internetową https://empatia.mpips.gov.pl/kdr.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

Wniosek o przynależność do programu Karty Dużej Rodziny składa się drogą elektroniczną lub w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Do uzyskania decyzji niezbędnych okaże się kilka dokumentów, takich jak:

  • dokument tożsamości,
  • akty urodzenia dzieci,
  • oświadczenie potwierdzające pełnię praw rodzicielskich (rodzic nie może być ich pozbawionych ani posiadać je w ograniczonej formie)
  • jeśli dzieci po 18 roku życia kontynuują edukację, należy określić szacowany termin ukończenia nauki,
  • w przypadku dzieci znajdujących się w rodzinie zastępczej bądź rodzinnym domu dziecka – oryginał bądź odpis postanowienia o umieszczeniu w danej placówce,
  • ewentualne orzeczenie o umiarkowanej bądź znacznej niepełnosprawności dziecka powyżej 18 r.ż.

Czy Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom pełnoletnich dzieci?

W przeciwieństwie do świadczenia 500+, które przestaje obowiązywać w momencie osiągniecia przez dziecko pełnoletniości, z programu Karta Dużej Rodziny mogą skorzystać nie tylko rodzice, których dzieci nie skończyły 18 lat (lub 25 w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – warto pamiętać, że ograniczenie to nie dotyczy dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością).

Od 2019 roku o Kartę Dużej Rodziny mogą ubiegać się również ci rodzice, którzy nie mają już na utrzymaniu trójki dzieci – w dalszym ciągu mogą oni korzystać ze zniżek, oferowanych im przez dane sklepy, instytucje bądź punkty handlowe. Wśród korzyści związanych z posiadaniem KDR warto wymienić również skrócony czas oczekiwania na zwrot rocznego zeznania PIT. Może ono trafić na konto rodziców już w 30 dni od jego złożenia, o ile zostało one przeprowadzone drogą internetową.



brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni