Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Kosmetyki naturalne – czym kierować się przy wyborze? 3 kroki

DOM Opublikowano: 16.09.2021

Kosmetyki naturalne i ekologiczne zawojowały internet i nasze łazienki. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi – cenią jakość, autentyczność i sięgają po produkty, które nie szkodzą planecie. Sprawdziliśmy, czym warto się kierować przy wyborze naturalnych produktów do pielęgnacji i makijażu.

1. Sięgasz po kosmetyki naturalne? Sprawdź skład

Kosmetyki ekologiczne i naturalne od tradycyjnych różnią się przede wszystkim składem. Konwencjonalne produkty zawierają dużo sztucznych, chemicznych substancji, które w dłuższej perspektywie mogą szkodzić skórze, np. parabeny, formaldehyd (silny konserwant występujący pod różnymi nazwami chemicznymi), pegi (syntetyczne składniki), SLS/SLES/ALS (składniki odpowiadające za wytwarzanie piany, mogą silnie wysuszać skórę).

W kosmetykach naturalnych nie znajdziemy również składników, które pochodzą od zabitych zwierząt, czyli m.in. oleju z norek, kolagenu czy piżma.

Warto również ostrożnie podchodzić do kosmetyków, które zawierają duże stężenie substancji alergizujących, takich jak: aloes, miód, rumianek czy niektóre olejki eteryczne.

2. Nie tylko wnętrze jest ważne, czyli opakowanie kosmetyków ekologicznych

Sięgając po kosmetyki naturalne, warto się również przyjrzeć temu, w co zostały opakowane. Nie będziemy bowiem świadomymi ekologicznie konsumentami, jeśli wybierzemy produkty upchnięte w plastiku i innych tworzywach sztucznych. Dobrym wyborem będą surowce wtórne, które mogą zostać ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi, np.:

 • szkło,
 • tektura,
 • bambus,
 • trzcina cukrowa,
 • plastik biodegradowalny.

3. Kosmetyki naturalne dostosowane do potrzeb Twojej skóry

Nie może być mowy o świadomej pielęgnacji, jeśli nie znamy potrzeb naszej skóry. Wyróżniamy następujące typy:

 • problematyczna np. trądzikowa,
 • wrażliwa,
 • mieszana,
 • sucha,
 • normalna,
 • tłusta,
 • dojrzała.

Ponadto, możemy mieć różne typy cery w różnych miejscach na twarzy (np. suchą na policzkach, tłustą w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie), a także w różnych momentach życia.

Kosmetyki naturalne mogą wyrównywać typ cery w kierunku normalnego, poprzez regulację ilości sebum (poziomu natłuszczenia) oraz poziomu nawilżenia.

Bądź eko tak jak firma TAKTO Finanse

Doskonale wiemy, że małe kroki prowadzą do wielkich zmian. Codzienne wybory, takie jak sięganie po kosmetyki naturalne, segregacja śmieci czy oszczędzanie wody sprawiają, że świat wokół nas zmienia się na lepszy. Firma TAKTO Finanse w trosce o losy planety postanowiła zmniejszyć zużycie papieru. Dlatego tradycyjną korespondencję zmieniliśmy na elektroniczną, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczamy na sadzenie drzew.

Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników, udało nam się posadzić już 282 drzewa. Chciałbyś dołączyć się do naszej akcji? Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą pożyczkową.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni