Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Paszport covidowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

ROZRYWKA Opublikowano: 27.07.2021

Paszport covidowy, czyli zaświadczenie o odbyciu szczepienia, to przepustka do wielu krajów Unii Europejskiej. Unijny certyfikat COVID formalnie funkcjonuje już od 1 lipca 2021 roku. Przed wakacjami coraz więcej osób zastanawia się jak pobrać nowy dokument na telefon i jakie są zalety tego rozwiązania.

Czym jest paszport covidowy?

Paszport covidowy to dokument, który potwierdza dwukrotne zaszczepienie przeciwko wirusowi. Warto podkreślić, że staje się aktywny dopiero po upłynięciu 14 dni od przyjęcia drugiej dawki, a jego ważność upływa po roku. Zaświadczenie to powstało, aby ułatwić przemieszczenie się między krajami Unii Europejskiej – posiadacze paszportu covidowego nie będą musieli robić testów na obecność koronawirusa ani odbywać kwarantanny po powrocie do kraju.

Nowy dokument jest aktywny od 1 lipca 2021 roku. Cyfrowy paszport covidowy tytułowany jest również paszportem zdrowotnym, a jego europejska, oficjalna nazwa to – EU Digital COVID Certificate.

Jak pobrać paszport covidowy na telefon?

Cyfrowe świadectwo szczepienia można już pobrać na telefon, co pozwala na wygodne korzystanie z dokumentu po przekroczeniu granicy. Wystarczy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub skorzystać z aplikacji mojeIKP. Weryfikacji można dokonać np. profilem zaufanym, a po zalogowaniu trzeba wejść w zakładkę certyfikaty. Następnie, należy wybrać rodzaj certyfikatu i kliknąć pobierz kod QR. Paszport covidowy możemy zapisać na urządzeniu lub wydrukować, obie formy mają równoważną wartość.

Innym sposobem na pobranie paszportu covidowego na telefon jest ściągnięcie aplikacji mObywatel. Skorzystać z niego mogą wyłącznie obywatele polski, którzy posiadają ważny dowód osobisty. Po zalogowaniu do aplikacji wystarczy wybrać opcję dodaj dokument lub dodaj swój pierwszy dokument.

Zalety paszporty covidowego, czyli gdzie możesz pojechać na wakacje?

Do głównych zalet paszportu covidowego należy zaliczyć możliwość łatwiejszego przemieszczania się po Europie. Certyfikat będzie ważny we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Islandii, Lichtensteinie i Norwegii. Warto jednak każdorazowo przed podróżą sprawdzić szczegółowe regulacje obowiązujące w kraju naszej destynacji. Zasady podróżowania w czasie pandemii można sprawdzić na stronach rządowych poszczególnych państw.

Masz już paszport covidowy, ale finanse stają na przeszkodzie do urlopu?

Z najnowszym produktem finansowym od TAKTO Finanse możesz jechać na wakacje nawet jutro. Nasza pożyczka długoterminowa to 12 tysięcy wsparcia, które rozbijemy na 40 niewielkich i wygodnych do spłacenia rat. Nie musisz się martwić, że nie zdążysz przed końcem lata – po weryfikacji wniosku i pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji, gotówka pojawi się na Twoim koncie w zaledwie 15 minut. Wypełnij wniosek pożyczkowy dostępny na naszej stronie głównej i ciesz się z długo wyczekiwanego urlopu.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni