Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Polacy stają się coraz bardziej odpowiedzialni finansowo

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 12.12.2021

Jak podaje analizowany przez portal Bankier.pl raport Barometr Providenta, już 83% Polaków deklaruje terminowe i regularne opłacanie wszystkich należności. Coraz częściej wystrzegamy się również spłacania pożyczek za pomocą chwilówek. Wśród negatywnych informacji warto podkreślić, że aż 40% osób nie czyta wnikliwie umowy pożyczkowej. 46% dokonuje wydatków, których nie pokrywa bieżące wynagrodzenie – jednakże w tym wypadku częściej posiłkujemy się zgromadzonymi oszczędnościami.

 

Odpowiedzialność finansowa Polaków w liczbach

Najnowszy Barometr Providenta napawa optymizmem w zakresie terminowej spłaty pożyczek, kredytów czy bieżących rachunków – aż 82,7% deklaruje, że dotrzymuje terminów obowiązujących umów. Wartość ta stanowi również zauważalny wzrost w ujęciu rok do roku. W porównaniu do lat 2020 i 2019 rzeczony odsetek poprawił się o odpowiednio 7,7 i 12 punktów procentowych. Terminowość w realizacji podjętych zobowiązań finansowych idzie w parze z ograniczeniem ryzykownych decyzji zakupowych.

Podejmując decyzję na temat zadłużenia, staramy się postępować z rozmysłem i uzasadnić ją racjonalną analizą. Aż 93,1 proc. z ankietowanych osób zadeklarowało, że unikają oni impulsywnych wydatków. 96 proc. Polaków stwierdziło, że nie pożycza środków w instytucjach finansowych w imieniu innych osób, unikają również podmiotów finansowych, które nie są im znane. 9 na 10 korespondentów wystrzega się spłaty pożyczki z pomocą chwilówki, co eliminuje ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Co wymaga poprawy?

Wśród dwóch najważniejszych problemów z finansami Polaków badanie wymienia pobieżne czytanie umów oraz zbyt wysokie wydatki względem dochodów. 4 na 10 pożyczkobiorców nie czyta uważnie warunków udzielania produktów finansowych, a 46% miało styczność z sytuacjami, gdy nie było w stanie pokryć wszystkich zobowiązań z bieżących pensji. 5,7% respondentów napotyka na ten problem co miesiąc – około 30% mierzy się z nim 1-2 razy w roku.

Wśród najczęściej napotykanych niespodziewanych kosztów należy wymienić remonty, niespodziewane uroczystości oraz wydatki ponoszone z powodu choroby. Warto podkreślić, że struktura nadprogramowych wydatków jest silnie powiązana z wiekiem ankietowanych – młodzi ludzie wskazują przede wszystkim na impulsywne zakupy konsumpcyjne, osoby starsze podkreślają stosunkowo wysokie koszty leczenia.

Postaw na sprawdzoną ofertę

Nawet najostrożniejszym osobom może przytrafić się sytuacja, w której wsparcie firmy pożyczkowej okaże się nieocenione. Decydując się na podpisanie umowy o pozabankowym produkcie finansowym, warto postawić na ofertę rzetelnego pożyczkobiorcy, który zapewnia dużą elastyczność w zakresie umowy.

Decydując się na pożyczkę od TAKTO Finanse, zyskujesz pełną kontrolę nad wysokością pożyczki i czasem trwania umowy. Zapewniamy nawet 12 000 złotych, które można podzielić na 42 raty. Wynagradzamy rzetelnych pożyczkobiorców – jeśli wyróżniasz się nienaganną historią w BIK, będziesz mógł liczyć na niższe raty, proste formalności oraz możliwość wakacji kredytowych.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni