Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka konsolidacyjna – jedna rata, mniej zobowiązań

POŻYCZKI Opublikowano: 25.08.2021

Jeśli jesteś zadłużony i co miesiąc musisz sporą kwotę swojego wynagrodzenia przeznaczać na spłatę rat w różnych bankach, z pewnością zacząłeś odnosić wrażenie, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia. Dobrym rozwiązaniem wówczas może okazać się pożyczka konsolidacyjna. Jedna rata w jednym banku umożliwia obniżenie comiesięcznych zobowiązań, a co za tym idzie – polepszenie sytuacji finansowej.

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna jest to kredyt przeznaczony na spłatę innych, posiadanych przez nas wcześniej, zobowiązań finansowych. Pożyczka konsolidacyjna pozwala nam na połączenie wszystkich zadłużeń w jedną wygodną ratę. Spłaty rat dokonujemy wobec jednej wybranej instytucji bankowej, nawet jeśli wszystkie obecne kredyty były zaciągnięte w różnych bankach.

Po uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego okres finasowania zostaje wydłużony, co pozwala na obniżenie comiesięcznej raty kredytu, a co za tym idzie na odciążanie domowego czy firmowego budżetu. Warto podkreślić, że wydłużenie okresu spłaty może wiązać się ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu. Jednak jest to sprawa drugorzędna w sytuacji, kiedy jesteśmy zagrożeni utratą płynności finansowej.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego można łączyć ze sobą takie zobowiązania jak:

  • pożyczkę na samochód,
  • kredyt mieszkaniowy,
  • zadłużenie na karcie kredytowej,
  • kredyty ratalne,
  • pożyczki gotówkowe.

Dodatkowo kredyt konsolidacyjny może zostać zaciągnięty na kwotę wyższą niż suma naszych codziennych rat. Oznacza to, że pozostałe środki można przeznaczyć na dowolny cel np. niezbędne inwestycje we własnej firmie. Dodatkowe pieniądze pozwolą na zakup towarów czy nowego sprzętu biurowego.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna jest skierowana do każdej osoby prywatnej bądź firmy, która z różnych powodów mają trudności z uregulowaniem miesięcznych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny będzie pomocny w sytuacji, kiedy z dnia na dzień rośnie ilość rat do spłaty, co wpływa na ich terminowe uregulowanie.

Konsolidacja zobowiązań to również dobre wyjście w przypadku, gdy w harmonogram spłat wkradł się bałagan i chaos. Jedna rata pozwala na znacznie łatwiejsze zarządzanie budżetem i kontrolę nad nim. 

Jakie warunki trzeba spełnić?

Ubieganie się o pożyczkę konsolidacyjną niewiele różni się od pozyskania innych kredytów w banku. Najważniejszym kryterium jest zdolność kredytowa. Bank, w którym ubiegamy się o kredyt będzie wymagał od nas zaświadczenia dotyczącego miejsca pracy, a także wysokości zarobków. Po otrzymaniu stosownych dokumentów zostanie sprawdzona wiarygodność finansowa w Biurze Informacji Kredytowej. Bank poprosi również o pełna dokumentację dotyczącą zaciągniętych dotychczas kredytów i pożyczek (numery umów oraz numery kont, na które przelewane są miesięczne raty).

Zobowiązanie wobec banku w takiej formie jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zaczynasz tracić płynność finansową, choć najlepiej do takiego stanu rzeczy nie dopuszczać. Każde nowe zobowiązanie finansowe powinno być dobrze przemyślaną decyzją, a nie tylko kolejnym stresem w życiu codziennym.

Co zrobić, aby uniknąć problemów ze spłatą pożyczki?

Szukasz produktu finansowego, który zapewnić Ci niezbędną elastyczność? Zapoznaj się z naszą ofertą – zapewniamy aż 12 000 zł, które dzielimy na 42 niskie raty. Dołącz do zadowolonych klientów TAKTO Finanse i nie obawiaj się o konieczność podjęcia kredytu konsolidacyjnego.

 

 Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni