Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Przejrzysta pożyczka – przypominamy, jak rozpoznać rzetelną ofertę

POŻYCZKI Opublikowano: 18.01.2022

Na przestrzeni ostatnich lat sektor pozabankowych produktów finansowych został objęty wieloma regulacjami prawnymi, mającymi wpływ m.in. na maksymalną wysokość możliwego oprocentowania czy metody weryfikacji tożsamości zgłaszających się po pożyczkę klientów. Jednakże, mimo obowiązujących przepisów, na rynku pożyczek pozabankowych wciąż dochodzi do sytuacji, w której wnioskodawcy padają ofiarą nieuczciwych praktyk pożyczkowych. Czym powinna cechować się przejrzysta pożyczka? Na jakie aspekty produktów finansowych należy zwracać szczególną uwagę?

 

Przejrzysta pożyczka zapewnia wgląd w całkowite koszty umowy

Jak wspominaliśmy w przeszłości na naszym blogu, łączne koszty pożyczki pozabankowej są uzależnione od szeregu zmiennych parametrów. Miesięczna rata, którą przychodzi nam spłacić, wynika przede wszystkim z czasu obowiązującej umowy oraz całkowitej kwoty pożyczki. Ogół dodatkowych kosztów, jakim podlega przejrzysta pożyczka, określa się mianem całkowitego kosztu pożyczki – w jego skład wchodzi opłata za jej udzielenie, opłata prowizyjna oraz kwota odsetek.

Warto pamiętać, że proporcjonalna wysokość poszczególnych kosztów może różnić się w zależności od oferty danego pożyczkodawcy – przejrzysta pożyczka powinna udostępniać przede wszystkim rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli RRSO. To właśnie ta wyrażana w procentach wartość pozwala nam oszacować całkowite koszty danego zobowiązania. Jeśli oferta danego przedsiębiorstwa nie podaje informacji na temat kosztów w ujęciu RRSO, powinniśmy taktować taką ofertę z dużą dozą ostrożności.

Czy przejrzysta pożyczka powinna opierać się o raporty BIK?

W przeciwieństwie do kredytów oferowanych przez banki, pożyczki udzielane przez przedsiębiorstwa pozabankowe nie muszą być udzielane w oparciu o zweryfikowaną historię kredytową wnioskodawcy. Warto jednak nadmienić, że zdecydowana większość firm pożyczkowych poprzedza decyzję o przyznaniu środków analizą zapisów na temat historii pożyczkowej. Weryfikacja rzetelności kredytowej konsumenta stanowi cenne zabezpieczenie dla obu stron transakcji – pożyczkodawca nawiązuje umowę z wiarygodnym kontrahentem, a pożyczkobiorca unika sytuacji, w której otrzymałby środki, których nie byłby w stanie uregulować.

Na rynku istnieją podmioty, które oferują swoje usługi bez weryfikacji sytuacji finansowej klienta. Należy mieć jednak na uwadze, że tego typu ryzyko z pewnością znajduje odzwierciedlenie w oprocentowaniu takiej oferty. Jeśli chcemy mieć pewność, że szukana przejrzysta pożyczka wiąże się z racjonalnymi kosztami całkowitymi, powinniśmy szukać produktów finansowych, które spełniają rynkowe standardy.

Przejrzysta pożyczka dla najlepszych klientów od TAKTO Finanse

Nasza firma docenia pożyczkobiorców, którzy terminowo spłacają podjęte przez siebie zobowiązania finansowe. Uruchomiona przez nas kampania „Doceniamy najlepszych” to przejrzysta pożyczka o preferencyjnej racie, ograniczonych do minimum formalnościach i licznych udogodnieniach, takich możliwość sięgnięcia po wakacje kredytowe. Zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się, że przejrzysta pożyczka znajduje się bliżej niż myślisz.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni