Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ranking lokat bankowych Grudzień 2021 – gdzie zarobimy najwięcej?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 11.12.2021

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Rada Polityki Pieniężnej dokonała już kilku korekt wysokości stóp procentowych. Czy zmiany te wpłynęły na wysokość oprocentowania produktów oszczędnościowych we wiodących bankach? Rankomat.pl, jedna z największych porównywarek w Polsce, opublikowała w ostatnim czasie aktualny ranking lokat bankowych. Grudzień 2021 to kolejny miesiąc, w którym rynek finansowy nie zapewnia klientom kuszących ofert.

 

Jak prezentuje się ranking lokat bankowych? Grudzień 2021

Zestawienie portalu rankomat.pl uwzględniło przede wszystkim lokaty na okres dwóch lub trzech miesięcy oraz jednego roku. Podane w rankingu stopy procentowe są zawsze podawane w skali rocznej. Kwota podawanego zysku w każdej symulacji obliczana jest w wariancie, gdy wpłata na lokatę wynosi 12 000 złotych. Zestawienie uwzględnia zarówno oferty, które wymagają jedynie założenia lokaty, jak i te uwzględniające tzw. cross-selling, czyli spełnienie dodatkowych kryteriów, jak np. założenie rachunku.

Najbardziej opłacalne lokaty dwumiesięczne

Za najkorzystniejszą lokatę dwumiesięczną uznano Lokatę Mobilną Na Start – produkt Getin Bank, w którym minimalna kwota depozytu wynosi 500 zł, a maksymalna 12 000 zł. Lokata posiada stałe oprocentowanie, wynoszące 2,00% w skali roku. Oferta jest adresowana dla nowych klientów banku i jest dostępna wyłącznie poprzez bankowość mobilną. Zysk z depozytu wynosi 26,63 zł.

Drugą, bliźniaczo podobną ofertę prezentuje Noble Bank – produkt ten charakteryzuje się identycznymi parametrami i zyskiem netto. Podobnie jak oferta Getin Banku, lokata od Noble Bank jest skierowana dla nowych klientów za pośrednictwem bankowości mobilnej.

Najkorzystniejsze opłaty trzymiesięczne

Liderem zestawienia kwartalnego okazała się Nest Lokata Witaj, proponowana przez Nest Bank. To produkt dla nowych klientów, dostępny przez miesiąc od założenia konta. Oprocentowanie w skali roku to 1,5%. Zysk netto z lokaty to 29,96 zł – na lokacie można umieścić od 1 000 zł do 12 000 zł.

Lokata Standardowa estońskiego Inbanku jest oprocentowana na poziomie 1,35% w skali roku. To propozycja dla nowych i aktualnych klientów. Możliwy wkład oszacowano na poziomie od 5 000 do 50 000 zł. Lokatę jest dostępna tylko online.

W ofercie Getin Bank znajduje się również Lokata na nowe środki, ustalona na pułapie 1% w skali roku (19,97 zł) i skierowana dla nowych oraz aktualnych klientów. Lokatę tę można założyć stacjonarnie, telefonicznie oraz online – maksymalny wkład na lokatę może wynosić aż 180 000 zł.

Depozyty sześciomiesięczne

Lokata Witaj od Nest Banku oferuje 3% w skali roku (119,84 zł zysku). Oferta jest dostępna przez 30 dni od założenia konta i zapewnią stosowne wpływy na konto – 1 000 zł z tytułu wynagrodzenia bądź 6 000 zł w ramach BIZnest Konta. Na lokatę można wpłacić od 1 000 do 12 000 złotych.

Proponowana przez Kasę Stefczyka lokata Witaj w Kasie zapewnia 95,87 zł przy oprocentowaniu 2,40% w skali roku. Wkład może wynosić od 300 do 50 000 złotych i jest przeznaczona tylko dla nowych klientów – produkt dostępny stacjonarnie, online bądź telefonicznie.

Estoński Inbank posiada również Lokatę standardową, oprocentowaną na pułapie 1,5% w skali roku. Na lokacie można zdeponować od 5 000 do 50 000 zł. To produkt dla nowych i aktualnych klientów, który można założyć tylko przez internet.

Jak prezentują się lokaty roczne?

Propozycja estońskiego banku znajduje się również w sektorze lokat rocznych – Lokata standardowa posiada stałe oprocentowanie o wartości 1,65% w skali roku. Pozostałe wymogi są identyczne, jak w przypadku produktu na okres 6 miesięcy.

Inną propozycją jest Lokata na nowe środki z portfolio Getin Banku. To produkt oprocentowany na 1,6% w skali roku, które zapewnią nam 127,82 zł zysku netto. Na lokatę można wpłacić od 500 do 180 000 zł. To produkt dla nowych i obecnych klientów, dostępnych w placówce, na infolinii oraz w aplikacji mobilnej.

Trzecią korzystną ofertą jest Lokata na nowe środki od Noble Bank, oprocentowana na 1,6% i zapewniająca zysk na poziomie 127,82 zł. Na lokatę można wpłacić od 500 zł do 180 000 zł. Z produktu mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci – wystarczy udać się do oddziału bądź skorzystać z infolinii bądź płatności mobilnej.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni