Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Rynek pożyczkowy wraca na dawne tory

POŻYCZKI Opublikowano: 02.12.2021

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Biuro Informacji Kredytowej w październiku, średnia wartość pożyczki pozabankowej udzielonej we wrześniu wynosiła 2 258 zł. Oznacza to, że w porównaniu z wrześniem 2020 r. odnotowano wzrost o wartości 8,9%. Czy fakt ten oznacza, że kulminacyjny moment koronakryzysu na rynkach finansowych dobiegł końca? Wśród ekspertów dominuje przekonanie, że sektor ten jest na dobrej drodze do zakończenia procesu odbudowy.

Zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi wciąż rośnie

W połowie października Biuro Informacji Kredytowej opublikowało dane, które dostarczyły współpracujące z nim przedsiębiorstwa finansowe. Według zebranych informacji, we wrześniu 2021 r. firmy te sprzedały łącznie ok. 276,5 tys. produktów finansowych, których wartość opiewa łącznie na ok. 697 mln złotych. Wartości te oznaczają znaczny wzrost w porównaniu do danych sprzed 12 miesięcy. W ujęciu rok do roku pożyczki wzrosły w ujęciu wartościowym o 81,3%, natomiast w ujęciu liczbowym o 70,7%.

Zdaniem cytowanego przez Polską Agencję Prasową Waldemara Rogowskiego, głównego analityka Biura Informacji Kredytowej, zanotowany przez trzy kwartały wzrost stanowi bardzo istotną poprawę na rynku pożyczek pozabankowych. Pozytywna tendencja jest dostrzegalna zarówno w zatrzymaniu i odrobieniu spadków względem 2020 roku – zarówno w samym wrześniu, jak i poprzedzających go trzech kwartałach.

Sektor finansów pozabankowych wciąż odrabia zeszłoroczne spadki

Choć analizy porównawcze i wyniki sprzedaży produktów finansowych z września 2021 r. mogą napawać optymizmem, rynek ten wciąż nie powrócił do kondycji z 2019 roku. Okres styczeń-wrzesień 2021 r. cechuje się o 1,9% mniejszą wartością udzielanych pożyczek, niż miało to miejsce dwa lata temu, w okresie poprzedzającym pandemię.

Przyczyną imponującego wzrostu sektora pożyczkowego w ujęciu rok do roku jest przede wszystkim słaba kiepska kondycja branży pożyczkowej z 2020 roku – widmo utraty płynności finansowej w połączeniu z zapisami tarczy antykryzysowej przyczyniły się do znacznego osłabienia zainteresowania taką formą pozyskiwania środków. Warto podkreślić jednak, że w świetle aktualnych trendów gospodarczych można założyć, że najgorsza sytuacja na rynku pożyczkowym jest już za nami.

W TAKTO Finanse doceniamy najlepszych

Na przestrzeni ostatnich miesięcy przeprowadziliśmy szereg badań ankietowych, które dostarczyły nam wielu istotnych informacji na temat oczekiwań naszych klientów. Nasz najnowszy produkt finansowy wychodzi naprzeciw wszystkim najważniejszym potrzebom klientów TAKTO – w ramach kampanii „Doceniamy najlepszych” osoby o nienagannej historii w bazach BIK będą mogły liczyć na tańszą i szybszą pożyczkę oraz szereg innych bonusów przy uproszczonych formalnościach.

Nasza oferta opiewa na kwotę od 1 000 do aż 12 000 złotych, którą można podzielić zgodnie z możliwościami finansowymi na od 6 do 42 raty. Już dziś zapoznaj się z nowym produktem naszej firmy i przekonaj się, że błyskawiczna pożyczka pozabankowa to rozwiązanie, którego szukasz.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni