Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Do kiedy możesz rozliczyć PIT-28 za 2020 rok?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 27.02.2021

Niechybnie zbliża się czas rozliczeń z fiskusem. PIT-28 to zeznanie podatkowe, które należy złożyć dużo wcześniej od pozostałych. Dotyczy on przychodów, na które nałożony został zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych. Co to oznacza? Jak można rozliczyć PIT-28 za 2020 rok i do kiedy należy to zrobić? Po lekturze naszego artykułu rozliczenie z organem podatkowym nie sprawi Ci żadnych trudności.

Kto musi złożyć PIT-28 za 2020 rok?

Być może zastanawiasz się, czy złożenie PIT-28 za 2020 rok jest formą rozliczenia, która Cię obowiązuje. Druk PIT-28 obejmuje przychody podatników, którzy wybrali rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jest to uproszczona forma opodatkowania, w ramach której podatnik płaci podatek od całości przychodu, bez pomniejszania go o koszty uzyskania przychodu, na przykład kosztów remontu czy odsetek od kredytu.

Omawianą formę opodatkowania mogą wybrać osoby:

  • prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą,
  • uzyskujące przychody z tytułu najmu lub dzierżawy, ewentualnie innych umów o podobnym charakterze,
  • osiągające przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnych upraw, o której mowa w art. 20 ust. 1c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426, 1291, 1428, 1492 i 1565), zwanej dalej „ustawą o podatku dochodowym”.

Warto dodać, że podatnik może rozliczyć się na zasadach ryczałtu tylko wtedy, jeśli przychody z samodzielnie prowadzonej działalności nie przekraczają 200 000 euro lub 2 000 000 w przypadku spółki. Wybierając PIT-28 nie można rozliczać się z małżonkiem ani jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Do kiedy można złożyć PIT-28 za 2020 rok w 2021 roku?

Zazwyczaj zamykającym terminem na składanie zeznań PIT-28 jest ostatni dzień lutego. Wyjątek stanowi sytuacja, w której wyznaczony czas wypada w sobotę bądź niedzielę lub inny dzień ustawowo wolny od pracy. Wówczas termin zostaje wydłużony o jeden lub dwa dni. Dlatego zeznanie PIT-28 za 2020 rok w 2021 roku należy złożyć w przypisanym Urzędzie Skarbowym w terminie od 15 lutego do 1 marca. Można tego dokonać na 3 różne sposoby:

  • podczas wizyty w przypisanym urzędzie,
  • wysyłając tradycyjny list,
  • w formie e-deklaracji w programie internetowym.

 

Rozliczasz PIT-28? Możesz wziąć pożyczkę w TAKTO Finanse

Chwilowo brakuje Ci gotówki na pokrycie zaległych spraw lub realizację wymarzonych celów? W TAKTO Finanse umożliwiamy wzięcie pożyczki na podstawie każdego źródła dochodu, który klient jest w stanie udokumentować. Udzielamy finansowania w wysokości do 12 tysięcy złotych, które rozkładamy na 40 wygodnych rat, tak, by spłata zobowiązania nie sprawiła Ci trudności. Skontaktuj się z naszym doradcą finansowym i przekonaj się, jakie to proste.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni