Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Do kiedy możesz rozliczyć PIT-28 za 2020 rok?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 27.02.2021

Niechybnie zbliża się czas rozliczeń z fiskusem. PIT-28 to zeznanie podatkowe, które należy złożyć dużo wcześniej od pozostałych. Dotyczy on przychodów, na które nałożony został zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych. Co to oznacza? Jak można rozliczyć PIT-28 za 2020 rok i do kiedy należy to zrobić? Po lekturze naszego artykułu rozliczenie z organem podatkowym nie sprawi Ci żadnych trudności.

Kto musi złożyć PIT-28 za 2020 rok?

Być może zastanawiasz się, czy złożenie PIT-28 za 2020 rok jest formą rozliczenia, która Cię obowiązuje. Druk PIT-28 obejmuje przychody podatników, którzy wybrali rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jest to uproszczona forma opodatkowania, w ramach której podatnik płaci podatek od całości przychodu, bez pomniejszania go o koszty uzyskania przychodu, na przykład kosztów remontu czy odsetek od kredytu.

Omawianą formę opodatkowania mogą wybrać osoby:

  • prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą,
  • uzyskujące przychody z tytułu najmu lub dzierżawy, ewentualnie innych umów o podobnym charakterze,
  • osiągające przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnych upraw, o której mowa w art. 20 ust. 1c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426, 1291, 1428, 1492 i 1565), zwanej dalej „ustawą o podatku dochodowym”.

Warto dodać, że podatnik może rozliczyć się na zasadach ryczałtu tylko wtedy, jeśli przychody z samodzielnie prowadzonej działalności nie przekraczają 200 000 euro lub 2 000 000 w przypadku spółki. Wybierając PIT-28 nie można rozliczać się z małżonkiem ani jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Do kiedy możesz rozliczyć PIT-28 za 2020 rok?

Do kiedy można złożyć PIT-28 za 2020 rok w 2021 roku?

Zazwyczaj zamykającym terminem na składanie zeznań PIT-28 jest ostatni dzień lutego. Wyjątek stanowi sytuacja, w której wyznaczony czas wypada w sobotę bądź niedzielę lub inny dzień ustawowo wolny od pracy. Wówczas termin zostaje wydłużony o jeden lub dwa dni. Dlatego zeznanie PIT-28 za 2020 rok w 2021 roku należy złożyć w przypisanym Urzędzie Skarbowym w terminie od 15 lutego do 1 marca. Można tego dokonać na 3 różne sposoby:

  • podczas wizyty w przypisanym urzędzie,
  • wysyłając tradycyjny list,
  • w formie e-deklaracji w programie internetowym.

 

Rozliczasz PIT-28? Możesz wziąć pożyczkę w TAKTO Finanse

Chwilowo brakuje Ci gotówki na pokrycie zaległych spraw lub realizację wymarzonych celów? W TAKTO Finanse umożliwiamy wzięcie pożyczki na podstawie każdego źródła dochodu, który klient jest w stanie udokumentować. Udzielamy finansowania w wysokości do 12 tysięcy złotych, które rozkładamy na 40 wygodnych rat, tak, by spłata zobowiązania nie sprawiła Ci trudności. Skontaktuj się z naszym doradcą finansowym i przekonaj się, jakie to proste.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim