Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Oszczędzanie na przyszłość dziecka – co wybrać?

DZIECKO OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 20.04.2021

Każdy troskliwy i odpowiedzialny rodzic chce zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka, zapewniając mu dobry start w dorosłość i umożliwić skupienie się na realizacji marzeń. Systematyczne odkładanie funduszy warto rozpocząć jak najwcześniej, aby wchodzący w dorosłość młody człowiek dysponował wystarczającą sumą pieniędzy przy wyprowadzce z rodzinnego gniazda. Dlaczego warto postawić na oszczędzanie na przyszłość dziecka i gdzie odkładać pieniądze, żeby robić to skutecznie? Sprawdźmy.

Dlaczego warto oszczędzać na przyszłość dziecka?

Kiedy dziecko wkracza w dorosłość i zaczyna się usamodzielniać, czeka je wiele wydatków. Na co między innymi potrzebne są pieniądze?

Studia na uczelni wyższej

Jeśli Twoje dziecko wybierze renomowany zagraniczny uniwersytet lub będzie chciało uczyć się na prywatnej uczelni, wówczas przydadzą się pieniądze na opłacenie czesnego czy biletów lotniczych.

Mieszkanie

Przeprowadzka do nowego miasta wiąże się z licznymi wydatkami, w przypadku wynajmu należy opłacić kaucję i koszty przeprowadzki. Natomiast na zaciągnięcie kredytu potrzebnego do zakupu własnego mieszkania, przyda się zgromadzony wkład własny.

Podróże i wymiany studenckie

Kontakt z odmienną kulturą jest niezwykle rozwijający, lecz zagraniczne wycieczki mogą okazać się bardzo drogie. Warto przygotować się do pokrycia niezbędnych opłat za transport, nocleg czy wyżywienie na miejscu.

W jaki sposób zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie na przyszłość dziecka nie musi być żmudnym i obciążającym zadaniem. Należy jednak podejść do tego procesu z rozwagą. Istnieje wiele produktów finansowych, które ułatwią nam gromadzenie pieniędzy. Oto dwie najpopularniejsze możliwości.

1. Lokata dla dziecka

Lokata dla dziecka jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie planujesz regularnego odkładania ustalonej kwoty. Lokaty dzielą się na odnawialne i nieodnawialne oraz krótko bądź długoterminowe. Po upływie określonego czasu zgromadzone pieniądze wraz z odsetkami wpływają na wskazane konto. Jeśli Twoje dziecko nie przekroczyło 13. roku życia, jego obecność nie będzie potrzebna przy dopełnianiu formalności, dokumenty podpiszą rodzice bądź opiekunowie prawni. Która oferta będzie najlepszym wyborem? To zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań, warto więc wnikliwie przestudiować wszystkie rodzaje lokat.

2. Konto oszczędnościowe dla dziecka

Banki najczęściej dopuszczają możliwość wypłacania środków z konta oszczędnościowego dla dziecka, dopiero gdy ono uzyska pełnoletność. Zdarza się, że posiadacz konta może dysponować zgromadzonymi pieniędzmi już po przekroczeniu 13 roku życia. Warto jednak umówić się z nastolatkiem, że poczeka z wypłacaniem funduszy do ukończenia szkoły średniej. Gromadzone pieniądze mogą podlegać oprocentowaniu. Dodatkowo, konto oszczędnościowe dla dziecka możesz połączyć ze swoim kontem bankowym, dzięki czemu systematyczne przelewy będą wygodniejsze.

Potrzebujesz pieniędzy, żeby wesprzeć finansowo swoje dziecko?

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, żeby pokryć wydatki Twojego dziecka, sięgnij po oferowane przez nas finansowanie. Proponujemy pożyczkę długoterminową, której maksymalna kwota może wynieść nawet 12 tysięcy złotych. Zobowiązanie rozbijemy na 40 wygodnych rat, tak, by spłata nie obciążyła nadmiernie Twojego domowego budżetu. Dołącz do naszych zadowolonych klientów i ciesz się dodatkowymi funduszami nawet dziś.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni