Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

A po szkole co?

DZIECKO ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 07.09.2016

Nie chcesz, aby Twoje dziecko po powrocie ze szkoły siadało przed komputerem lub telewizorem? Znajdź mu ciekawe zajęcia dodatkowe.

Nie chcesz, aby Twoje dziecko po powrocie ze szkoły siadało przed komputerem lub telewizorem i tak spędzało wieczory? Z drugiej strony, sama długo pracujesz i wiesz, że trudno będzie Ci znaleźć czas na organizowanie mu wolnego czasu? Przecież mogą to zrobić inni! Obawiasz się, że nie będzie Cię stać na drogie kursy? Dlatego podpowiadamy, jak i gdzie wynaleźć zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla dziecka tak, aby nie zrujnować przy tym domowych finansów.

Rodzaj zajęć

Nigdy nie kieruj się swoimi niespełnionymi marzeniami lub ambicjami w wyborze zajęć dodatkowych dla swojego dziecka. Jakkolwiek to dziwnie zabrzmi przy takim maluchu to jego życie i już od najmłodszych lat ma prawo decydować o tym co lubi, a czego nie. Oczywiście nie zapiszesz go na kółko strzeleckie, ale pamiętaj, że Twoją rolą jest jedynie doradzanie i pomaganie w spełnianiu marzeń. Obserwuj swoją pociechę, zobacz, co lubi robić na co dzień i jakie ma predyspozycje oraz zdolności. Zanim zaprowadzisz ją do nieznanego miejsca i zostawisz samą, spróbuj najpierw w domu wykonać z nią kilka czynności z danej dziedziny. Zobacz, czy dziecko jest zainteresowane i dobrze się bawi, czy raczej jest znudzone lub poddenerwowane. I co z tego, że Joli dzieci chodzą na basen, angielski i kółko teatralne? Może Twojemu wystarczą zajęcia piłki nożnej.

Pozalekcyjne w szkole

To najprostszy sposób na zagospodarowanie czasu dziecka po lekcjach. Idź do szkoły i zapytaj wychowawcę lub dyrektora, czy i jakie zajęcia dodatkowe organizowane są w placówce. Plusy? Twoje dziecko będzie w dobrze mu znanym miejscu i towarzystwie, a Ty nie będziesz musiała gnać z pracy na złamanie karku, abyście zdążyli na drugi koniec miasta.

Pozaszkolne

Jednak szkoła to nie jedyne miejsce, gdzie odbywają się bezpłatne lub niedrogie zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odwiedź, zadzwoń lub obejrzyj strony internetowe instytucji kulturalnych i sportowych w Twojej miejscowości. Często organizują one regularne spotkanie o wielu różnych profilach. Niektóre z zajęć są darmowe, a inne dostępne za naprawdę symboliczne kwoty. Na początku nowe otoczenie może być stresujące dla dziecka, ale w większości przypadków szybko się przyzwyczai i pozna wielu nowych przyjaciół.

Improwizowane

Mieszkasz w małej miejscowości i nie masz zbyt dużego wyboru? Rozejrzyj się wokół siebie. Może wśród znajomych masz kogoś, kto bardzo dobrze zna angielski, gra na gitarze lub ślicznie maluje i w dodatku ma podejście do dzieci? Zapytaj! Może zgodzi się raz na jakiś czas spotkać z Twoim dzieckiem i pokazać mu co nieco oraz nauczyć nowych rzeczy?

 

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Twoje dziecko nie powinno w wieku 5 czy 7 lat mieć wypełnionego po brzegi kalendarza. To zmęczy i jego i Ciebie (bo ktoś je będzie musiał na te zajęcia dostarczać). Zostaw mu czas na zwyczajną zabawę oraz na przebywanie z rodzicami. Po prostu. Wspomniany na początku telewizor czy komputer to też nie grzech, byle tylko z umiarem.

A jeśli zauważysz, że zajęcia przestały bawić malucha lub wręcz nie chce tam chodzić, nie wysyłaj go na siłę. Najpierw porozmawiaj z dzieckiem i spróbuj znaleźć przyczynę niechęci. Jeśli chodzi o kłótnię z koleżanką, to wytłumacz mu, jak sobie może z tym poradzić. Jeśli jednak temat jest poważniejszy i dziecko po prostu źle się czuje z tymi ludźmi lub z tematyką, to odpuść. Z pewnością wkrótce znajdzie sobie nowe hobby :)

 

Chcesz, aby Twój maluch rozwijał pasje? >>> TAKTO Finanse pomoże!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni