Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Refinansowanie pożyczki – na czym polega ten proces?

POŻYCZKI Opublikowano: 08.04.2022

Zdecydowana większość pożyczkobiorców, która decyduje się na podjęcie zobowiązania finansowego, poprzedza ten krok staranną analizą swojej sytuacji materialnej. Rozważają oni również różne warianty, w których muszą liczyć się z tymczasowym obniżeniem dochodów. Co zrobić w sytuacji, gdy komfortowe dotychczas raty stały się poważnym problemem? Z pomocą może przyjść refinansowanie pożyczki. Jak działa taka oferta i do kogo jest skierowana?

Refinansowanie pożyczki – na czym polega ten proces?

Refinansowanie pożyczki – co to?

Polacy chętnie korzystają z dostępnych na rynku pożyczkowym produktów. Dużą popularnością cieszą się zarówno pożyczki długoterminowe, jak i miesięczne chwilówki, chętnie korzystamy również z zakupów w systemie ratalnym. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy mogliśmy także zaobserwować bardzo gwałtowny boom (i nie mniej dostrzegalny spadek) na rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych.

Każdemu pożyczkobiorcy może przytrafić się sytuacja, w której terminowa spłata podjętego zobowiązania stanie się znacznie trudniejsza – utrata pracy, choroba czy rozmaite czynniki losowe mogą znacząco utrudnić nam uregulowanie należności. Taka sytuacja znacząco sprzyja ryzyku wpadnięcia w spiralę długów – to proces, w którym jedną pożyczkę spłacamy przy pomocy drugiej. Kumulujące się odsetki mogą doprowadzić do momentu, w którym nie będziemy już w stanie spłacić zaciągniętej kwoty.

Rozwiązaniem tego programu może okazać się refinansowanie pożyczki, czyli zawarcie kolejnej umowy pożyczkowej, która obejmie całą kwotę dotychczasowego zobowiązania i rozłoży je w czasie. Refinansowanie pożyczki z powodzeniem stosuje się m.in. w przypadku chwilówek, gdy zgromadzenie całej niezbędnej kwoty na przestrzeni 30 lub 60 dni staje się niemożliwe.

Refinansowanie pożyczki a przedłużenie terminu spłaty

Część osób utożsamia refinansowanie pożyczki z przedłużeniem terminu jej spłaty. Warto podkreślić, że pojęcia te nie są tożsame. Podczas gdy przedłużenie terminu spłaty jest usługą, którą świadczyć może wyłącznie firma, w której wzięliśmy pożyczkę, refinansowanie może odbyć się za pośrednictwem innego przedsiębiorstwa. Rozważając przedłużenie terminu, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, karami za opóźnienia czy prowizjami – refinansowanie pożyczki zakłada wyłącznie standardowe opłaty.

Warto pamiętać również, że zmiana terminu spłaty pociąga za sobą konieczność wypełnienia zgłoszenia do BIK-u oraz KRD. Refinansowanie pożyczki oznacza błyskawiczną spłatę dotychczasowych zobowiązań, która nie pozostawia dodatkowych wpisów w BIK.

Postaw na ofertę od TAKTO Finanse

Produkt finansowy naszej firmy kładzie szczególny nacisk na ochronę domowego budżetu naszych klientów. Oferujemy pożyczki w wysokości do 12 000 złotych, dostępnych w dowolnym przedziale od 6 do 40 rat. Nasi klienci samodzielnie określają odpowiadającą im wartość pożyczki oraz liczbę rat, która pozwoli im dostosować wysokość miesięcznej spłaty do ich możliwości finansowych.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania na temat opracowanej przez nas oferty pożyczkowej.

 


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim