Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Refinansowanie pożyczki – na czym polega ten proces?

POŻYCZKI Opublikowano: 08.04.2022

Zdecydowana większość pożyczkobiorców, która decyduje się na podjęcie zobowiązania finansowego, poprzedza ten krok staranną analizą swojej sytuacji materialnej. Rozważają oni również różne warianty, w których muszą liczyć się z tymczasowym obniżeniem dochodów. Co zrobić w sytuacji, gdy komfortowe dotychczas raty stały się poważnym problemem? Z pomocą może przyjść refinansowanie pożyczki. Jak działa taka oferta i do kogo jest skierowana?

Refinansowanie pożyczki – co to?

Polacy chętnie korzystają z dostępnych na rynku pożyczkowym produktów. Dużą popularnością cieszą się zarówno pożyczki długoterminowe, jak i miesięczne chwilówki, chętnie korzystamy również z zakupów w systemie ratalnym. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy mogliśmy także zaobserwować bardzo gwałtowny boom (i nie mniej dostrzegalny spadek) na rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych.

Każdemu pożyczkobiorcy może przytrafić się sytuacja, w której terminowa spłata podjętego zobowiązania stanie się znacznie trudniejsza – utrata pracy, choroba czy rozmaite czynniki losowe mogą znacząco utrudnić nam uregulowanie należności. Taka sytuacja znacząco sprzyja ryzyku wpadnięcia w spiralę długów – to proces, w którym jedną pożyczkę spłacamy przy pomocy drugiej. Kumulujące się odsetki mogą doprowadzić do momentu, w którym nie będziemy już w stanie spłacić zaciągniętej kwoty.

Rozwiązaniem tego programu może okazać się refinansowanie pożyczki, czyli zawarcie kolejnej umowy pożyczkowej, która obejmie całą kwotę dotychczasowego zobowiązania i rozłoży je w czasie. Refinansowanie pożyczki z powodzeniem stosuje się m.in. w przypadku chwilówek, gdy zgromadzenie całej niezbędnej kwoty na przestrzeni 30 lub 60 dni staje się niemożliwe.

Refinansowanie pożyczki a przedłużenie terminu spłaty

Część osób utożsamia refinansowanie pożyczki z przedłużeniem terminu jej spłaty. Warto podkreślić, że pojęcia te nie są tożsame. Podczas gdy przedłużenie terminu spłaty jest usługą, którą świadczyć może wyłącznie firma, w której wzięliśmy pożyczkę, refinansowanie może odbyć się za pośrednictwem innego przedsiębiorstwa. Rozważając przedłużenie terminu, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, karami za opóźnienia czy prowizjami – refinansowanie pożyczki zakłada wyłącznie standardowe opłaty.

Warto pamiętać również, że zmiana terminu spłaty pociąga za sobą konieczność wypełnienia zgłoszenia do BIK-u oraz KRD. Refinansowanie pożyczki oznacza błyskawiczną spłatę dotychczasowych zobowiązań, która nie pozostawia dodatkowych wpisów w BIK.

Postaw na ofertę od TAKTO Finanse

Produkt finansowy naszej firmy kładzie szczególny nacisk na ochronę domowego budżetu naszych klientów. Oferujemy pożyczki w wysokości do 12 000 złotych, dostępnych w dowolnym przedziale od 6 do 42 raty. Nasi klienci samodzielnie określają odpowiadającą im wartość pożyczki oraz liczbę rat, która pozwoli im dostosować wysokość miesięcznej spłaty do ich możliwości finansowych.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania na temat opracowanej przez nas oferty pożyczkowej.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni