Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wypłata z innego bankomatu – jaki koszt może zostać nałożony?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 13.02.2022

Choć popularność transakcji bezgotówkowych rośnie z każdym rokiem, co piąty Polak preferuje rozliczać się za pomocą gotówki. Warto jednak mieć na uwadze, że ta forma płatności jest w dużym stopniu uzależniona od naszego najbliższego otoczenia – jeśli w naszym bezpośrednim sąsiedztwie lub po drodze do pracy nie znajduje się bankomat naszego banku, musimy liczyć się z ryzykiem uiszczenia prowizji.

Na rynku nie brakuje również ofert, które są zwolnione z dodatkowych opłat. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się aktualnym ofertom na konto osobiste we wiodących bankach w Polsce i porównamy, jakie koszty generuje wypłata z innego bankomatu. Wszystkie dane w poniższym artykule pochodzą z rankingu „Darmowe konta bankowe – luty 2022”, opublikowanego przez portal NajlepszeKonto.pl. Zapraszamy do lektury.

 

Gdzie wypłata z innego bankomatu okaże się najtańsza?

Przytoczone zestawienie określiło 10 najkorzystniejszych ofert w zakresie tzw. konta podstawowego – oferty skierowanej do osób, które oczekują od danej oferty wyłącznie podstawowych funkcjonalności przy relatywnie niskich (lub zerowych) kosztach. Które z zebranych przez portal ofert zapewniają darmowe wypłaty bez żadnych dodatkowych kosztów? Które wymagają spełnienia dodatkowych warunków?

1.      CitiBank – CitiKonto

Ranking portalu NajlepszeKonto.pl otwiera oferta od CitiBanku – CitiKonto zapewnia darmowe konto i kartę oraz bezpłatne przelewy internetowe. Wypłaty z bankomatów Citi również nie generują dodatkowych kosztów – w przypadku bankomatów obcych, 4 pierwsze wypłaty nie wiążą się z dodatkową opłatą, a za kolejne zapłacimy 8 zł.

2.      BNP Paribas – Konto Otwarte

Oferta od banku BNP Paribas to bezpłatne konto z darmowymi przelewami internetowymi, umożliwiające łatwe uniknięcie kosztów związanych z posiadaniem karty płatniczej. Obsługa bankomatów własnych i PlanetCash jest bezpłatna – wypłata z innych bankomatów kosztuje 5 zł, a prowizji tej unikają osoby przed 26 r.ż.

3.      Nest Bank – Nest Konto

Nest Konto to oferta o bezwarunkowo darmowym koncie osobistym i karcie płatniczej. Z perspektywy osób korzystających z bankomatów istotną rolę odgrywa bliska obecność bankomatów Euronet – wypłaty z urządzeń tej sieci są bezpłatne, za pozostałe przyjdzie nam zapłacić 6 zł.

4.      Getin Bank – Konto Proste Zasady

Spełniając kilka podstawowych warunków, Konto Proste Zasady i karta płatnicza nie generuje nam żadnych dodatkowych opłat. Warto mieć jednak na uwadze, że opłaty za wypłacanie środków z bankomatu przybiera postać opłaty stałej (5 zł) lub procentowej (3,5% od kwot powyżej 100 zł).

5.      Bank Santander – Konto Jakie Chcę

Podobnie jak pozostałe produkty z zestawienia, przygotowana przez Bank Santander oferta pozwala uniknąć opłat za prowadzenie konta czy kartę bankomatową. Wypłata z bankomatów Santander jest darmowa – za pozostałe bankomaty przyjdzie nam zapłacić 5 zł od wypłaty, możemy również wykupić dostęp do wszystkich bankomatów za 7 zł miesięcznie.

6.      Bank Millenium – Konto 360°

Kluczem do uniknięcia opłat za konto w Millenium jest przeprowadzenie przynajmniej jednej transakcji kartą i stałe wpływy w wysokości co najmniej 1 000 zł. Spełnienie tych warunków zapewni nam darmowy dostęp do bankomatów, w innym wypadku musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia maksymalnie do 5 zł.

Koszty wypłaty z bankomatu to tylko jeden z istotnych czynników

Rozważając przeniesienie swojego konta do innego banku warto mieć na względzie, że opłata za dostęp do innych bankomatów to zaledwie jeden z kilku istotnych czynników, mających wpływ na całkowitą opłacalność danej oferty. Decydując się na nowe konto bankowe, warto postawić na ofertę, która będzie zawierać możliwie najwięcej korzyści bezwarunkowych lub warunkowych, których spełnienie nie będzie nastręczać nam żadnych problemów.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni