Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wyprawka szkolna – ile kosztuje, co musi się w niej znaleźć i jak ją sfinansować?

DZIECKO Opublikowano: 10.08.2021

Uczniowie kochają wakacje, jednak powrót do szkoły we wrześniu zawsze jest dla nich miłym przeżyciem. Rodzice – którzy co roku muszą wydawać kilkaset złotych na wyprawkę – cieszą zapewne trochę mniej. Na szczęście koszty wyprawki można zminimalizować, kupując wyłącznie niezbędne rzeczy i korzystając z różnych możliwości pomocy i finansowania, takich jak pożyczka na wyprawkę szkolną.

Co pozwoli sfinansować pożyczka na wyprawkę szkolną?

Wyprawka szkolna to temat tak szeroki jak zakres materiału, z którym muszą zmierzyć się uczniowie w czasie swojej edukacji w szkole. Rok szkolny to przygoda, na którą trzeba przygotować się jak na prawdziwą wyprawę i zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy.

  • Plecak – najlepiej pojemny i ergonomiczny, przystosowany do anatomicznej budowy dziecka.
  • Podręczniki – na szczęście uczniom szkół podstawowych od roku szkolnego 2017/18 podręczniki zapewnia szkoła. Rodzice uczniów szkół średnich niestety musza liczyć się z tym wydatkiem.
  • Zeszyty – a konkretnie co najmniej kilkanaście zeszytów, bo mniej więcej tyle przedmiotów mają dzieci w szkole.
  • Piórnik – najkorzystniej postawić na piórnik z wyposażeniem, w którym znajdą się pióra, ołówki, kolorowe kredki i flamastry oraz przybory do geometrii.
  • Pudełko śniadaniowe i butelka na wodę – najlepiej takie, które gwarantują świeżość przez co najmniej kilka godzin.
  • Przybory plastyczne – w szkołach podstawowych dzieci będą potrzebować bloków, kolorowych papierów, pędzli, farbek itp.

Koszt akcesoriów – czy pożyczka na wyprawkę szkolną będzie niezbędna?

Wyprawka może kosztować od około 300 złotych do nawet 1000. Same zeszyty to koszt kilkudziesięciu złotych, podobnie piórnik, pudełko śniadaniowe i przybory plastyczne, których ceny po zsumowaniu mogą dać naprawdę zaskakująco wysoką kwotę. Dobry plecak może dzisiaj kosztować nawet 200-300 złotych.

Ile kosztują podręczniki szkolne?

Problem zakupu podręczników na szczęście omija rodziców uczniów szkół podstawowych, które za rządowe dotacje zapewniają dzieciom podręczniki. Niestety nie dotyczy to szkół średnich. Komplet nowych podręczników może kosztować nawet 600 złotych – ostateczna kwota zależy w dużej mierze od wybranych książek do języków obcych, które są najdroższe. Dlatego warto rozejrzeć się za używanymi podręcznikami. Można znaleźć je:

  • u uczniów ze starszych roczników,
  • w antykwariatach,
  • na aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych,
  • kiermaszach organizowanych w niektórych szkołach.

Czy warto sięgać po używane książki? Jak najbardziej, zwłaszcza, że cena jednego podręcznika może wynieść zaledwie kilka złotych.

Pożyczka na wyprawkę szkolną od TAKTO Finanse

Rodzice wielu uczniów mogą liczyć na pomoc z rządowego programu „Wyprawka szkolna”, w ramach którego można uzyskać od 225 do 445 złotych dofinansowania na zakup niezbędnych rzeczy do szkoły dla ucznia.

W razie potrzeby można skorzystać z innych form finansowania – jedna z nich jest pożyczka na wyprawkę szkolną od TAKTO Finanse. Oferujemy wsparcie do 12 tysięcy złotych, a długi okres spłaty (nawet 42 miesiące) gwarantuje niską miesięczną ratę, która nie obciąży nadmiernie domowego budżetu. Już dziś skontaktuj się z naszym doradcą i wybierz dogodny produkt finansowy.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni