Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wybieramy używany samochód – na co zwrócić uwagę, by cieszyć się bezpieczną jazdą?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 16.08.2021

Ceny nowych samochodów w ostatnich latach po raz kolejny wywindowały na wyższy poziom, a wiadomo, że bez samochodu jak bez ręki. Na szczęście coraz częściej można trafić na dobre oferty używanych aut – trzeba jedynie wiedzieć, na co zwracać uwag podczas przeglądania ofert i oględzin pojazdu. Przekonaj się, że używany samochód może być dobra inwestycją i dowiedz się, jak korzystnie go kupić.

Dlaczego używany samochód to dobry pomysł?

Czasy, w których zakup używanego auta przypominały kupowanie kota w worku, na szczęście mijają. Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z drugiej ręki, które można kupić naprawdę korzystnie.

Stan techniczny

Świadomość chętnych na auto z drugiej ręki na temat ich jakości stale rośnie, co z kolei sprowadza się do tego, że handlarze zaczynają odchodzić od swoich praktyk maskowania usterek, zaniżania przebiegu czy zatajania wypadkowości. Drugą kwestią jest to, że atrakcyjne oferty używanych aut mają również dilerzy nowych pojazdów, którzy sprzedają kilkuletnie samochody poleasingowe, serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi.

Szerokie możliwości wyboru

Odpowiedz sobie na pytanie, jakiego auta potrzebujesz. Małego miejskiego samochodu na dojazdy do pracy? Dużego rodzinnego auta? Czy może czegoś na dłuższe trasy? Wtedy łatwiej będzie Ci porównywać oferty, biorąc pod uwagę poszczególne marki i modele, roczniki, przebieg i inne techniczne aspekty.

Przegląd ofert i oględziny – na te rzeczy zwracaj uwagę

Przeglądając oferty, zwracaj uwagę na to, od kogo kupisz używany samochód. Nie jest tajemnicą, że handlarze lub komisy często oferują pojazdy z ukrytymi usterkami lub powypadkowe. Większą pewność co do stanu technicznego na pewno będziesz mieć, kupując auto od osoby prywatnej (najlepiej pierwszego właściciela) lub od firmy zajmującej się sprzedażą samochodów poleasingowych. Jednak nawet w komisach i u handlarzy możesz znaleźć dobre samochody. Na co zwrócić uwagę?

  • Przebieg – czyli bolączka każdego, kto kupuje używane auto. Rzeczywisty przebieg pojazdu możesz sprawdzić, prosząc sprzedającego o numer VIN. Jeśli nie będzie go posiadał lub odmówi pokazania go, licznik prawdopodobnie był „kręcony”.
  • Bezwypadkowość – w sprawdzeniu tego, czy auto faktycznie jest bezwypadkowe, pomogą Ci dwie rzeczy. Po pierwsze, miernik grubości lakieru. Jeśli wyniki pomiarów będą odbiegać od wskazań producenta pojazdu, będzie to oznaczało, że samochód brał udział w kolizjach i wypadkach i był poddawany pracom blacharskim. Drugi to szczeliny pomiędzy elementami karoserii – powinny być równe na całym nadwoziu, sąsiadujące blachy lub plastiki nie powinny chodzić na siebie ani zbytnio rozchodzić.
  • Ogólny stan techniczny – warto zwrócić uwagę m.in. na stan silnika, zawieszenia, wydechu, hamulców oraz kokpitu (jego stan wizualny powie Ci dużo na temat eksploatacji pojazdu).

Nie kupuj pojazdu, którym nie możesz się przejechać. Jazda próbna zdradzi Ci naprawdę wiele na temat wybranego samochodu.

Spełniaj marzenia z pożyczką na samochód używany

Auta z salonu najszybciej tracą na wartości przez kilka pierwszych lat użytkowania, dlatego kilkulatka w dobrym stanie można kupić za znacznie niższą kwotę niż nowy samochód. Pojazd z drugiej ręki pomoże sfinansować pożyczka na samochód używany, która coraz powszechniej występuje w ofertach banków lub innych instytucji finansowych.

W TAKTO Finanse możesz zdecydować się na 12 tysięcy wsparcia, które rozbijemy na 40 niskich i komfortowych do spłacenia rat. Skontaktuj się z naszym doradcą finansowym i poznaj szczegóły oferty.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni